Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. mája 2006

Väčšina nových nájomných bytov pripadne zamestnancom PSATRNAVA 2. mája (WN/SITA) – Deväťdesiat percent nových nájomných bytov, ktoré sa dokončujú na sídlisku Družba a na Františkánskej ulici v centre Trnavy pripadne zamestnancom automobilky PSA Peugeot Citroën. Rozhodli o tom dnes ...Zdieľať

TRNAVA 2. mája (WN/SITA) – Deväťdesiat percent nových nájomných bytov, ktoré sa dokončujú na sídlisku Družba a na Františkánskej ulici v centre Trnavy pripadne zamestnancom automobilky PSA Peugeot Citroën. Rozhodli o tom dnes poslanci mestského parlamentu. Tí prijali všeobecne záväzné nariadenia (VZN) určujúce podmienky prideľovania bytov, na ktoré mesto získalo úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB).

„Výstavba bola uskutočnená ako realizácia jednej z úloh vyplývajúcich z medzištátnej zmluvy o vytváraní podmienok na bývanie zamestnancov automobilového priemyslu, preto je 90 percent z bytov určených na bývanie pracovníkov PSA,“ uvádza sa v dôvodových správach odsúhlasených VZN. Vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič dodal, že „na jej základe sa štát a mesto zaviazali postaviť byty pre zamestnancov PSA pre stabilizovanie pracovného trhu.“ Mesto má podmienku, aby boli uprednostňovaní Trnavčania. Tomašovič však povedal, že tí, ktorí pre automobilku nerobia, neprídu skrátka. „Hneď po príchode PSA bolo vyčlenené katastrálne územie pre výstavbu bytov,“ vysvetlil. Ako ďalej pokračoval, „ mesto vyčlenilo vlastné územie Kočišské, kde vzniknú nájomné byty.“ Súčasne bude znova žiadať Štátny fond rozvoja bývania o prostriedky pre ďalšie byty určené na prenájom. „Chce ich realizovať na Tajovského ulici, kde by sa výstavba mala začať ešte v tomto roku,“ doplnil. Má ísť o byty pre obyvateľov Trnavy.

Na výstavbu nájomných bytov na sídlisku Družba a na Františkánskej ulici dostalo mesto príspevok zo ŠFRB. Na každú z nich prispel približne tridsiatimi percentami. Zvyšok predstavuje úver mesta. Prvá, 150-miliónová investícia prinesie 98 bytových jednotiek, ďalšia 100-miliónová zabezpečí 40 bytov vo výhodnej polohe v centre mesta. Obe stavby by mali byť hotové koncom júna, prípadne začiatkom júla.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uvoľnenie trhu práce je od Francúzska ústretový krok
<< predchádzajúci článok
3G od Orangeu dostupné už pre milión obyvateľov

Väčšina nových nájomných bytov pripadne zamestnancom PSA - diskusné fórum čitateľov