Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. mája 2024

Valné zhromaždenie OSN schválilo rezolúciu na pamiatku genocídy v Srebrenici, Srbi jej schválenie odmietaliOrganizácia Spojených národov (OSN) vo štvrtok schválila rezolúciu, ktorou sa ustanovuje každoročný deň na pamiatkuZdieľať
bosnia_srebrenica_un_57339 676x451 23.5.2024 (SITA.sk) - Organizácia Spojených národov (OSN) vo štvrtok schválila rezolúciu, ktorou sa ustanovuje každoročný deň na pamiatku genocídy viac ako 8-tisíc bosnianskych mužov a chlapcov, prevažne moslimov.


Genocídy sa v roku 1995 v bosnianskom meste Srebrenica dopustili bosnianskosrbské jednotky. Srbi schválenie rezolúcie rozhodne odmietali.

Valné zhromaždenie OSN rezolúciu schválilo 84 hlasmi. Proti boli zástupcovia 19 štátov. Hlasovania sa zdržalo 68 krajín pre obavy z vplyvu rezolúcie na úsilie o zmierenie v Bosne.

Rezolúcia dezignovala 11. júl za „Medzinárodný deň reflexie a pripomenutia si genocídy z roku 1995 v Srebrenici".


Zdroj: SITA.sk - Valné zhromaždenie OSN schválilo rezolúciu na pamiatku genocídy v Srebrenici, Srbi jej schválenie odmietali © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žiadosť Ukrajiny o zostrelenie ruských rakiet z územia NATO je predmetom rozhovorov, uviedlo poľské ministerstvo zahraničia
<< predchádzajúci článok
Putin podpísal dekrét umožňujúci konfiškáciu amerického majetku, cieľom je vykompenzovať zhabanie ruských aktív