Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

02. júna 2010

Vďaka novému príspevku 1,8 tis. pracovných miestVďaka príspevku na podporu regionálnej a miestnej zamestnanosti, ktorý zaviedla vláda od začiatku marca tohto roka, sa do konca apríla vytvorilo takmer 1,8 ...Zdieľať
nezamestnanost Ilustračné foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) - Vďaka príspevku na podporu regionálnej a miestnej zamestnanosti, ktorý zaviedla vláda od začiatku marca tohto roka, sa do konca apríla vytvorilo takmer 1,8 tis. pracovných miest. Najviac vytvorených pracovných miest pripadá na Prešovský, Nitriansky a Banskobystrický kraj, najmenej na Bratislavský a Trenčiansky kraj. Úrady práce vytvorenie týchto pracovných miest podporia celkovou sumou 5,8 mil. eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pri zavádzaní tohto príspevku predpokladalo, že do konca tohto roka podporí vytvorenie 9 tisíc pracovných miest.

Príspevok úrady práce vyplácajú obciam a samosprávnym krajom, ktoré prijmú do pracovného pomeru na určitý čas znevýhodneného uchádzača o zamestnanie. Pracovný pomer pritom musí trvať najmenej deväť mesiacov v rozsahu aspoň polovice týždenného pracovného času. Na príspevok má nárok aj právnická alebo fyzická osoba, ktorá poskytuje verejnoprospešné služby a ďalšie služby napríklad v oblasti sociálnych vecí, zdravotníctva, vzdelávania, kultúry, či športu. Príspevok bude dostávať samospráva najdlhšie počas deviatich mesiacov na úhradu časti celkovej ceny práce zamestnanca, ktorý pred prijatím do pracovného pomeru bol znevýhodneným uchádzačom o zamestnanie.

Prvé tri mesiace príspevok dosahuje 90 % z celkovej ceny práce zamestnanca, najviac však 90 % z celkovej ceny práce vypočítanej ako dvojnásobok platnej sumy životného minima. Ďalšie tri mesiace sa zníži na 80 % a zvyšné tri mesiace na 70 % z celkovej ceny práce, najviac však 70 % z dvojnásobku životného minima. Dvojnásobok životného minima pritom predstavuje 370,38 eura. Nový príspevok sa bude samospráve poskytovať do konca roka 2011.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FRANCÚZSKO: Dolná komora je za záchranný plán
<< predchádzajúci článok
Hasiči sú pre povodne v plnom nasadení