Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. novembra 2023

Vicepremiér Kmec diskutoval s ministerkou kultúry Šimkovičovou, riešili obnovu budov aj pamiatkyVicepremiér pre Plán obnovy a odolnosti (POO) SR Peter Kmec (Hlas-SD) diskutoval s ministerkou kultúryZdieľať
peter kmec martina simkovicova 676x451 28.11.2023 (SITA.sk) - Vicepremiér pre Plán obnovy a odolnosti (POO) SR Peter Kmec (Hlas-SD) diskutoval s ministerkou kultúry Martinou Šimkovičovou (nom. SNS). Predmetom diskusie bola obnova budov v rámci POO, ale aj pasportizácia pamiatok.


Cieľom stretnutia bolo objasniť plnenie míľnikov a cieľov Plánu obnovy, ktoré sú v gescii rezortu kultúry.

„Implementácia prebieha podľa stanovených plánov. K 31.10.2023 bol počet ukončených Pasportizácií pamiatok 1034, čo je na úrovni 103, 4 percenta dosiahnutého míľnika,“ zhodnotil vicepremiér Kmec. Míľnik možno, vzhľadom na dosiahnutú úroveň, považovať za splnený.

„Hlavnou témou ich diskusie bola Reforma zvýšenia transparentnosti a zefektívnenia rozhodnutí Pamiatkového úradu SR," informovala hovorkyňa Kancelárie podpredsedu vlády SR Loretta Pinke.

Reforma by mohla uľahčiť investičné rozhodnutia o obnove zachovania pamiatkovej hodnoty a prípadnom zvyšovaní ich energetickej hospodárnosti.


Zdroj: SITA.sk - Vicepremiér Kmec diskutoval s ministerkou kultúry Šimkovičovou, riešili obnovu budov aj pamiatky © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jedna z najväčších firemných nadácií darovala dosiaľ 12 miliónov eur, aby zlepšila životy ľudí na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Prezident Pavel vyzval Západ, aby nezmenšoval podporu Ukrajine. Budúci rok vraj bude ešte ťažší