24hod.sk    Šport    MS vo futbale 2014

30. júna 2014

Futbalisti Francúzska postúpili do štvrťfinále na XX. majstrovstvách sveta v Brazílii, keď v pondelkovom osemfinálovom súboji zdolali výber Nigérie 2:0 (0:0).

pondelnajsie osemfinalove zapasy na ms vo futbale BRASÍLIA 30. júna (WEBNOVINY) - Futbalisti Francúzska postúpili do štvrťfinále na XX. majstrovstvách sveta v Brazílii, keď v pondelkovom osemfinálovom súboji zdolali výber Nigérie 2:0 (0:0).

Všetko o MS vo futbale nájdete ----> TU

Zverenci trénera Didiera Deschampsa sa na Estádio Nacional Mané Garrincha v Brasílii pomalšie rozbiehali a ich gólové chvíle prišli až v druhej polovici II. polčasu. V záverečnej dvadsaťminútovke si utvorili veľký tlak, ktorý korunovali v 79. min, do streleckej listiny sa hlavou zapísal Paul Pogba. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase druhého dejstva obranca Joseph Yobo vlastným gólom.

Hráči Nigérie sa ani na tretí pokus neprebojovali cez osemfinále MS, predtým v rovnakej fáze neuspeli ani v rokoch 1994 a 1998. Francúzi síce pred štyrmi rokmi v JAR nepostúpili zo základnej skupiny, no z ostatných štyroch svetových šampionátov majú na konte dve finálové účasti, v domácom prostredí v roku 1998 sa tešili zo zisku titulu majstra sveta.

Francúzi vo štvrťfinále nastúpia v piatok 4. júla v Riu de Janeiro proti víťazovi neskoršieho pondelkového stretnutia Nemecko - Alžírsko.

Výsledok - pondelok - osemfinále:

Francúzsko - Nigéria 2:0 (0:0) - Francúzsko postúpilo do štvrťfinále
Góly: 79. Pogba, 90.+ Yobo (vl.), ŽK: 54. Matuidi (Fr.), rozhodovali: Geiger - Hurd (obaja USA), Fletcher (Kan.), 67 882 divákov

Francúzsko: Lloris - Debuchy, Varane, Koscielny, Evra - Pogba, Cabaye, Matuidi - Valbuena (90.+ M. Sissoko), Giroud (62. Griezmann), Benzema
Nigéria: Enyeama - Ambrose, Yobo, Oshaniwa, Omeruo - Musa, Onazi (59. R. Gabriel), Obi Mikel, Moses (89. Nwofor) - Odemwingie - Emenike

I. polčas

Úvod duelu sa niesol v opatrnom duchu a šancí bolo ako šafranu. V 19. min po centri Musu síce skóroval Emenike, ale zakončoval z postavenia mimo hry a jeho zásah rozhodcovia neuznali.

Na opačnej strane vzápätí pohrozil Pogba, no jeho tvrdý volej po centri Valbuenu vytesnil gólman Enyeama. Pred polčasovou prestávkou ešte zaujali pokusy Nigérijčanov Odemwingieho a Emenikeho či strela Francúza Debuchyho.

II. polčas

Po zmene strán pohrozil v 53. min opäť Emenike, ale arbitri opäť odpískali postavenie mimo hry. O jedenásť minút strelu ľavačkou Odemwingieho zneškodnil Lloris. Francúzi potom prevzali iniciatívu a v 70. min Benzema zoči-voči Enyeamovi trafil len gólmana súpera. Ďalší pokus útočníka Realu Madrid odkopol z bránkovej čiary Obi Mikel a Cabaye vzápätí trafil brvno.

Tlak Francúzov vyvrcholil v 79. min. Rohový kop Valbuenu poslal brankár Nigérie len k Pogbovi a stredopoliar Juventusu Turín hlavou otvoril skóre - 1:0.

Nigéria vrhla všetky sily do útoku a Francúzsku sa otvoril priestor na ďalší gól, ktorý prišiel v nadstavenom čase druhého dejstva - prízemný center Valbuenu na striedajúceho Griezmanna usmernil za vlastného brankára stopér Yobo - 2:0.