13. októbra 2013

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je v úvode sezóny v zámorskej NHL vo veľmi dobrej forme a v sobotu vychytal pre St. Louis štvrté víťazstvo v rade. Blues zdolali New York ...

halak COLUMBUS 13. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je v úvode sezóny v zámorskej NHL vo veľmi dobrej forme a v sobotu vychytal pre St. Louis štvrté víťazstvo v rade.

Blues zdolali New York Rangers 5:3. Štyri výhry v úvode sezóny za sebou je nový klubový rekord St. Louis. Halák mal 26 úspešných zákrokov. Rangers prehrali z piatich duelov už štyri zápasy.

Bod do kanadského bodovania za asistenciu si pripísali v súboji Columbusu a Bostonu (1:3) Marián Gáborík a Zdeno Chára.

Útočník Gáborík prihrával na jediný gól Blue Jackets z hokejky Jacka Johnsona. Počas takmer devätnásťminútového pobytu na ľade si pripísal aj mínusový bod a päť streleckých pokusov.

Prvý tohtosezónny hetrik

Chára dosiahol asistenciu v poslednej minúte pri power-play domácich, keď do prázdnej bránky skóroval Milan Lucic. Kapitán Bostonu bol oporou defenzívy Bruins, odkorčuľoval vyše 25 minút, päťkrát vystrelil a mal aj plusový bod. Víťazný gól si pripísal Loui Eriksson, pre ktorého to bol prvý presný zásah v drese Bostonu.

Prvé dva kanadské body v sezóne získal Richard Pánik z Tampy Bay, ktorý dvakrát prihrával na góly spoluhráčom v neúspešnom zápase s Pittsburghom (4:5). Lightning trikrát viedli, no Penguins mali Sidneyho Crosbyho. Hviezda NHL strelila prvý tohtosezónny hetrik. Pánik mal dostatok priestoru na ľade (20:46 min), v poslednej minúte však putoval na trestnú lavicu za podrazenie Orpika a Niskanen 19 sekúnd pred koncom tretej tretiny rozhodol o výhre Pittsburghu.

Michal Handzuš chýbal

Obhajcovia Stanleyho pohára z Chicaga sa poriadne natrápili na ceste za víťazstvom nad Buffalom, ktoré zdolali 2:1. V zostave Blackhawks chýbal Michal Handzuš, Marián Hossa odohral 18 minút a prezentoval sa štyrmi streleckými pokusmi. Sabres sú aj po šiestich zápasoch bez víťazstva. Islanders čakajú na víťazstvo v Nashville od roku 2002 a história sa nezmenila ani tentoraz. Tím z New Yorku prehral 2:3, keď neudržal vedenie 2:1.

Prvý gól v NHL strelil v domácom drese Seth Jones. Ľubomír Višňovský z Islanders odohral 21 a pol minúty a mal mínusový bod. K súboju medzi Tomášom Tatarom a Andrejom Meszárošom neprišlo v Detroite. Obaja Slováci sledovali zápas z tribúny. Red Wings napokon zdolali Philadelphiu 5:2 vďaka dvom gólom Henrika Zetterberga i trom asistenciam Daniela Alfredssona.

Bez prehry stále ostáva Colorado, ktoré vyhralo vo Washingtone hladko 5:1. Tím trénera Patricka Roya vyhral všetkých päť úvodných zápasov v ročníku, čo sa mu počas pôsobenia klubu v Denveri ešte nepodarilo. Bilanciu 5 - 0 mala organizácia v roku 1995, keď sídlila v Québecu. Rovnakú šnúru ako Colorado ťahá momentálne aj San Jose, ktoré ju predĺžilo proti Ottawe (3:2). Siedmy gól v sezóne strelil Tomáš Hertl, ale súboj napokon pre zranenie nedohral.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Columbus - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 18. J. Johnson (Wisniewski, GÁBORÍK) - 37. C. Kelly (Iginla, Krejčí), 41. L. Eriksson (P. Bergeron, R. Smith), 60. Lucic (CHÁRA, Boychuk)

Tampa Bay - Pittsburgh 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)
Góly: 14. V. Filppula (Killorn, PÁNIK), 26. Stamkos (St. Louis, Hedman), 36. Purcell (S. Salo, St. Louis), 57. Killorn (PÁNIK, T. Johnson) - 23. Crosby (J. Jokinen, Kunitz), 28. Orpik (Dupuis, Kunitz), 41. Crosby (Scuderi, Niskanen), 51. Crosby (J. Jokinen, Malkin), 60. Niskanen (Malkin, Crosby)

Detroit - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 8. Bertuzzi (Alfredsson, N. Kronwall), 32. N. Kronwall (Alfredsson, Zetterberg), 44. Daciuk (N. Kronwall, Alfredsson), 54. Zetterberg (Daciuk, Quincey), 60. Zetterberg (Daciuk, Cleary) - 32. Gustafsson (B. Schenn, Simmonds), 46. T. McGinn (Giroux, Voráček)

Toronto - Edmonton 6:5 po predĺžení (2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 10. Kadri (Raymond, Phaneuf), 16. Van Riemsdyk (Franson, Phaneuf), 26. Lupul (Kadri, Broll), 50. Van Riemsdyk (Bozak, Kessel), 60. Lupul (Gardiner), 63. Bolland (Franson, Raymond) - 6. R. Smyth (Arcobello), 19. Nugent-Hopkins (J. Schultz, Belov), 22. Gordon (Perron, Hall), 46. Eberle (Arcobello, Hall), 52. R. Smyth (Eberle, Arcobello)

Washington - Colorado 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Góly: 43. Fehr (Chimera, J. Ward) - 7. Tanguay (Landeskog), 15. Duchene (R. O´Reilly, Benoit), 38. MacKinnon (P. Stastny, Landeskog), 42. Tanguay (P. Stastny, Benoit), 43. J. McGinn (Parenteau, MacKinnon)

Chicago - Buffalo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 10. B. Smith (Seabrook, Keith), 40. P. Kane (Sharp, Shaw) - 52. Stafford (Hodgson, Pysyk)

St. Louis - New York Rangers 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 6. Steen (Oshie, Backes), 26. Backes (Steen), 33. D. Roy (Shattenkirk, Steen), 39. Backes (Oshie, Steen), 51. Tarasenko (Shattenkirk, D. Roy) - 20. Callahan (Brassard, Stepan), 37. B. Richards (Brassard), 43. Callahan (B. Richards, Stepan)
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 26 úspešných zákrokov.

Nashville - New York Islanders 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 22. S. Jones (Legwand, S. Weber), 40. Hörnqvist (C. Wilson, Ellis), 44. Ellis (Cullen, C. Smith) - 33. Nielsen (Okposo, Hamonic), 36. Tavares (Okposo, Strait)

Minnesota - Dallas 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 1. Fontaine (Cooke), 11. Cooke, 29. Dumba (Heatley, Brodin), 31. Niederreiter (M. Koivu, Spurgeon), 55. Parise (Spurgeon, R. Suter) - 33. Jamie Benn (Seguin, Chiasson)

Vancouver - Montreal 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 34. H. Sedin (D. Sedin, Garrison) - 6. Pacioretty (Bouillon, Diaz), 37. Eller, 47. Plekanec (A. Markov, Subban), 53. Gorges (Diaz, Moen)

San Jose - Ottawa 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 1. T. Hertl (D. Boyle, Burns), 37. Marleau (Pavelski, Irwin), 48. Burns (J. Thornton, Nieto) - 16. Z. Smith (Phillips, Greening), 19. B. Ryan (Spezza, Wiercioch)