03. júna 2017

Na snímke Kanaďan Lionel Sanders, vyhral 1. ročník triatlonu v Šamoríne 3. júna 2017. Foto: TASR – Martin Baumann
Šamorín-Čilistov 3. júna (TASR) - Kanaďan Lionel Sanders sa stal majstrom sveta v strednom triatlone organizácie Challenge. Na neoficiálnom svetovom šampionáte Championship 2017 v šamorínskom rezorte x-bionic®sphere triumfoval v čase 3:40:02 h. Na druhom mieste finišoval Nemec Sebastian Kienle, bronz bral jeho krajan Michael Raelert. Slovenský reprezentant Richard Varga po päťminútovej penalizácii obsadil 11. miesto.

Na snímke slovenský reprezentant v triatlone Richard Varga počas pretekov 1. ročníka triatlonu v Šamoríne 3. júna 2017. Foto: TASR - Martin Baumann

Najlepší slovenský triatlonista predviedol vo svojom premiérovom strednom triatlone, známom aj ako polovičný Ironman, výborný výkon. V silnej konkurencii na trati, ktorá mala v porovnaní s klasickým olympijským triatlonom (1,5 km plávanie, 40 km bicykel, 10 km beh) takmer dvojnásobné objemy (1,9-90-21,1), vyhral dva úseky. Najrýchlejší bol v plávaní, potom na bicykli síce stratil a dostal aj päťminútový trest, ale v záverečnom polmaratóne mal opäť najlepší čas zo všetkých pretekárov. S výkonom 3:58:50 h bol veľmi spokojný. "Myslím si, že taký čas vrátane penalizácie zabehlo na prvýkrát na tejto trati len málo ľudí. Za výkon som rád, pripravoval som sa na tieto preteky len dva týždne. Napriek tomu si myslím, že mi to dosť sedelo," povedal v cieli Varga.

Na snímke slovenský reprezentant Richard Varga v cieli 1. ročníka triatlonu v Šamoríne 3. júna 2017. Foto: TASR - Martin Baumann

Medzi ženami vyhrala Britka Lucy Charlesová, ktorý zvládla trať za 4:13:59 h. Z druhého miesta sa tešila Austrálčanka Annabel Luxfordová, tretia skončila Kanaďanka Heather Wurteleová.

Championship 2017 - MS organizácie Challenge - stredný triatlon:

muži: 1. Lionel Sanders (Kan.) 3:40:02, 2. Sebastian Kienle +1:44, 3. Michael Raelert (obaja Nem.) +5:33,..., 11. Richard VARGA (SR) +18:48

ženy: 1. Lucy Charlesová (V.Brit.) 4:13:59, 2. Annabel Luxfordová (Austr.) +34, 3. Heather Wurteleová (Kan.) +1:37