Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. júna 2022

Video: Pieseň Deti nepočkajú poukazuje na dôležitosť vzdelávania pre životOkrem hlavného posolstva, vzdelávania pre život, pieseň pripomína dôležitosť sebapoznania a vnútornej motivácie objavovať svet – a to aj v dospelosti.Zdieľať
Daniel Hevier

Pieseň Deti nepočkajú poukazuje v duchu rovnomenného projektu na hľadanie najlepších riešení v oblasti vzdelávania a dôležitosť vzdelania pre život. Širokej verejnosti bude sprístupnená na Medzinárodný deň detí (1. 6.). Melódiu zložil Rastislav Dubovský, text napísal Daniel Hevier. TASR o tom informoval mediálny zástupca Stálej konferencie aktérov vo vzdelávaní (SKAV) SR Anton Oberhauser.

Autor textu dal rapovanú podobu želaniam detí, rodičov a učiteľov o tom, akú školu by chceli mať. "Chceli sme touto piesňou naše školstvo trochu zmäkčiť – pomôcť ho pretvoriť tak, ako ho deti potrebujú," priblížil Hevier.

Okrem hlavného posolstva, vzdelávania pre život, pieseň pripomína dôležitosť sebapoznania a vnútornej motivácie objavovať svet – a to aj v dospelosti. Skladateľ Dubovský vidí veľký zmysel v tom, "aby deti mali vytvorené príjemné prostredie, v ktorom sa budú vzdelávať".

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kapela Bufet s nadhľadom o živých témach v dvoch novinkách Miešačka a Povrchne a vábivo
<< predchádzajúci článok
Obraz od Bohumila Kubištu vydražili za rekordných 123 miliónov korún