22. októbra 2015

Futbalisti Sparty Praha boli blízko víťazstva na trávniku silného bundesligistu Schalke 04, ale napokon ...

schalke 04 sparta praha Výsledky štvrtkových stretnutí 3. kola skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2015/2016.BRATISLAVA 22. októbra (WebNoviny.sk) - Futbalisti Sparty Praha boli blízko víťazstva na trávniku silného bundesligistu Schalke 04, ale napokon sa vo štvrtkovom súboji 3. kola skupinovej fázy Európskej ligy museli v K-skupine uspokojiť s remízou 2:2. Na vedúci gól hosťujúceho kanoniera Davida Lafatu v 63. min na 1:2 odpovedal o 10 minút neskôr domáci iba 19-ročný mladík Leroy Sané.

V druhom zápase K-skupiny sa v južanskom derby zrodilo víťazstvo cyperského APOEL-u Nikózia nad gréckym Asterasom Tripoli 2:1. Slovenský brankár Tomáš Košický v drese Tripoli sedel iba na lavičke náhradníkov. Hráči Schalke zostali na čele K-skupiny, ale už nie s plným počtom bodov, a dvojbodovým náskokom pred Spartou.

V H-skupine stratili prvé dva body hráči Lokomotivu Moskva, keď na domácom trávniku remizovali s Besiktasom Istanbul 1:1. Domáci hrali od 69. min bez vylúčeného chorvátskeho obrancu Vedrana Čorluku, o štyri minúty neskôr sa v zostave domácich ako striíedajúci hráč objavil slovenský reprezentant Ján Ďurica.

V druhom zápase H-skupiny sa zrodilo vysoké víťazstvo Sportingu Lisabon nad albánskym Skënderbeu Korcë 5:1. Albánci zostávajú na poslednom mieste bez bodu a so skóre 1:8.

Priebežný súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 3. kola skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2015/2016:

G-skupina:

Lazio Rím (Tal.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 3:1 (1:0)
Góly: 28. Matri, 54. F. Anderson, 79. Candreva - 69. Söderlund, ČK: 6. Maurício (Lazio)

Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) - AS St. Étienne (Fr.) 0:1 (0:1)

H-skupina:

Lokomotiv Moskva (Rus.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 1:1 (0:0)
Góly: 54. Maicon - 64. M. Gómez, ČK: 69. Čorluka (Lokomotiv Moskva)
Ján Ďurica (Lokomotiv) hral od 73. min

Sporting Lisabon (Portug.) - Skënderbeu Korcë (Alb.) 5:1 (2:0)
Góly: 64. a 77. M. Pereira, 38. Aquilani (z pok. kopu), 41. Montero (z pok. kopu), 69. Figueiredo - 89. Jashanica, ČK: 24. H. Salihi (Korcë)