30. marca 2015

Tomáš Tatar (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po Datysukovom góle v druhej tretine zápasu Red Wings - Islanders v nedeľu 29. marca 2015 v Uniondale v New Yorku. Foto: TASR/AP/Kathy Kmonicek
New York 30. marca (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v noci na pondelok v zámorskej NHL pripísal na konto gól i asistenciu. Jeho Detroit však prehral na ľade New Yorku Islanders 4:5. Hosťom nepomohla ani gólová prihrávka Tomáša Jurča. V drese "ostrovanov" raz asistoval obranca Ľubomír Višňovský, Jaroslav Halák kryl 21 striel.

Maríán Hossa prispel asistenciou k triumfu Chicaga vo Winnipegu 4:3, o ktorom rozhodol 31 sekúnd pred koncom Jonathan Toews po akcii slovenského útočníka s Niklasom Hjamlarssonom. Boston so Zdenom Chárom zvíťazil na ľade Caroliny 2:1 po predĺžení a upevnil si ôsmu postupovú priečku vo Východnej konferencii. Ottawa totiž prehrala s Floridou v zostave s Tomášom Kopeckým 2:4. Dvomi gólmi sa v drese "panterov" blysol český veterán Jaromír Jágr.

výsledky:

NY Rangers - Washington 2:5

Carolina - Boston 1:2 pp

Nashville - Calgary 2:5

NY Islanders - Detroit 5:4 /Višňovský 0+1, Halák kryl 21 striel - Tatar 1+1, Jurčo 0+1/

Ottawa - Florida 2:4

New Jersey - Anaheim 1:2

Pittsburgh - San Jose 3:2 pp a sn

Winnipeg - Chicago 3:4 /za hostí Hossa 0+1/