Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

13. marca 2017

VIDEO: Toto sú víťazi cien Radio_Head Awards 2016Radio_Head Awards sú hudobné ceny, ktoré vznikli ako prirodzené opozitum k oceneniam Slávik a Aurel.Zdieľať
VIDEO: Toto sú víťazi cien Radio_Head Awards 2016

 

 

Bratislavská Stará tržnica bola dnes večer miestom deviateho ročníka odovzdávania hudobných cien Radio_Head Awards 2016, ktoré organizuje verejnoprávne Radio_FM. Poslucháči formou hlasovania do 5. marca rozhodli o víťazoch v štyroch kategóriách, odborná porota v ôsmich žánrových kategóriách.
 
Večerom sprevádzal Martin Staňo, moderátormi v zákulisí boli Tomáš Hudák a Juraj "Šoko" Tabaček. Na pódiu vystúpili Chiki liki tu-a, Katarzia s Martinom Valihorom a Marekom Minárikom, Billy Barman s Elou Tolstovou, Moja reč, Peter Adamov s kapelou, Katarína Máliková, Max Bazowski s Keoszom, B-Complex s Insom a spoločné vystúpenie ponúkli aj The Ills, Nvmeri a Petijee.
Tri ocenenia si odniesla Katarína Máliková za debutový album Pustvopol. Hlavnú cenu v poslucháčskom hlasovaní album roka 2016 získala skupina Billy Barman za platňu Dýchajúce obrazy.Ocenenie singel roka získal B-Complex za skladbu Past Lessons For The Future f. Jan Werich, ocenenie debut roka patrí Kataríne Málikovej, objavom roka 2016 je formácia Ľudové mladistvá.Rozhodnutím odbornej poroty si ocenenie album roka / cena kritikov odnáša Katarína Máliková za album Pustvopol. Kataríne patrí aj cena v žánri world music / folk. Ďalšie žánrové ceny získali v kategórii elektronická hudba Keosz za album No future vol. 1; v kategórii hip-hop, rap, R'n'B raper Vec za album Domáce potreby; za oblasť hard & heavy získala cenu kapela 0N0 s albumom Reconstruction & Synthesis.V kategórii jazzová hudba získal cenu Eugen Vizváry s albumom Part Two – For Jaco, v oblasti klasická hudba získali ocenenie Milan Paľa, Marián Lejava a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu za platňu Husľové koncerty Karola Szymanowského a Albana Berga, v kategórii experimentálna hudba patrí ocenenie dvojici Klára a Ján za album Druhý debut. Mimoriadnu cenu Slovenského ochranného zväzu autorského za významný prínos k rozvoju slovenskej hudobnej kultúry si prevzal spevák, skladateľ a hudobník Ján Lehotský. Cenu Nadácie Advance Investments si odniesol elektronik Keosz.Ocenenie za prínos do hudby od Denníka N a Rádia_FM získala kompilácia Ostrov hudby a Richard Čermák z vydavateľstva Gergaz, ktorý je autorom tejto myšlienky. Hlavnou motiváciou vydania tejto kompilácie bola podpora a propagácia domácej hudby, ktorá priviedla slovenské vydavateľstvá Gergaz, Deadred, Slnko records, Ajlavmjuzik a Real Something k vzájomnej spolupráci. Výsledkom je na slovenské pomery unikátny výber toho najlepšieho, čo slovenská hudobná scéna aktuálne ponúka. Kompilácia zozbierala 23 skladieb formácií Fallgrapp, Korben Dallas, Longital, The Ills či Živé kvety a má ambíciu pokračovať v odkaze zosnulého publicistu a moderátora Juraja Kušnierika, ktorý patril medzi veľkých podporovateľov slovenskej hudby.Radio_Head Awards sú hudobné ceny, ktoré vznikli ako prirodzené opozitum k oceneniam Slávik a Aurel. Vysielací tím Rádia_FM dal už v roku 2008 súťažný priestor inej hudbe, než aká je známa z komerčných rádií. Vznikli "rádio_hlavy", ktoré poslucháči poznajú už deviaty rok. Ceny sú výzvou pre hudobníkov, kapely i kritikov, ale v neposlednom rade sú mierou vkusu fanúšikov. Víťaz každej kategórie získal sošku postavy s hlavou v tvare rádia, vyrobenú sochárkou Mirou Podmanickou podľa návrhu Bety K. Majerníkovej.

 
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rozdali ceny Radio_Head Awards, najviac si ich odniesla speváčka Katarína Máliková (13. 3. 2017)
 Cenu Radio_Head Awards 2015 za album roka získali Chiki Liki Tu-A (14. 3. 2016)
 Zverejnili nominácie na Radio_Head Awards 2015 (15. 2. 2016)
 Ocenenia Radio_Head Awards vstupujú do ôsmeho ročníka (19. 1. 2016)
 Odovzdávali sa ceny Radio_Head Awards 2014, štyri sošky pre Fallgrapp (16. 3. 2015)
 Rádio_FM pripravuje vysielanie videozáznamov koncertov (27. 7. 2013)
 Vec premenil na Radio_Head Awards šesť nominácií na 2 sošky (4. 3. 2013)
 Na Radio_Head Awards zahrá Para aj Sounds Like This (5. 2. 2013)
 Nominácie v piatom ročníku Radio_Head Awards ovládol Vec (21. 1. 2013)
 Začalo sa hlasovanie v rámci Radio_Head Awards 2012 (7. 1. 2013)nasledujúci článok >>
MÉDIA: Rusko nebude bojkotovať Eurosong na Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Céline Dion zverejnila pieseň How Does a Moment Last Forever