07. septembra 2009

Víťazom Českých hokejových hier domáci výber

Hokejisti Česka sa stali víťazmi Českých hokejových hier v Karlových Varoch. Domáci hráči dokázali bodovať v každom z troch duelov, iba v poslednom zápase s Ruskom nevyhrali už po ...

KARLOVE VARY 7. septembra (WEBNOVINY) - Hokejisti Česka sa stali víťazmi Českých hokejových hier v Karlových Varoch. Domáci hráči dokázali bodovať v každom z troch duelov, iba v poslednom zápase s Ruskom nevyhrali už po šesťdesiatich minútach. Česi v nedeľu zdolali ruskú zbornú 3:2 po samostatných nájazdoch. Pre zverencov trénera Vladimíra Růžičku, ktorí rovnako ako Rusi budú súpermi Slovákov na budúcoročných ZOH vo Vancouveri, je triumf na domácom turnaji prvým na podujatí EHT od roku 2002, keď zvíťazili na vtedajšom Baltika Cupe v moskovských Lužnikách.

Hrdinom domácich v tomto stretnutí bol Jiří Hudler, ktorý strelil oba české góly a potom premenil aj rozhodujúci samostatný nájazd. Rusi išli už v 6. min do vedenia, keď sa počas presilovky presadil Sčastlivyj. Čechom sa však ešte do konca prvého dejstva podarilo vyrovnať, Hudler tečoval nahodený puk a prekonal ruského gólmana. Rusi aj po druhýkrát v zápase viedli, keď po chybe domácej obrany puk dopravil do bránky Kuľaš. Český tím sa nevzdával a v 58. min vyrovnal Hudlerom. Dvadsaťpäťročný rodák z Olomouca potom rozjasal domáce tribúny aj tretíkrát - v samostatných nájazdoch rozhodol o tom, že Česi nenašli na turnaji ani raz premožiteľa. Tretie miesto obsadilo Fínsko, ktoré v nedeľu zdolalo Švédov a odsunulo ich na poslednú priečku.

Direktoriát turnaja vyhlásil za najlepšieho brankára Českých hokejových hier Fína Petriho Vehanena, najlepším obrancom sa stal domáci Miroslav Blaťák a najlepším útočníkombol Viktor Kozlov. Najproduktívnejším hráčom a najlepším kanonierom sa stal Čech Jiří Hudler s piatimi kanadskými bodmi za päť gólov.

Ďalším podujatím EHT je turnaj Karjala Cup vo Fínsku, ktorý sa uskutoční v novembri. V decembri je na programe Pohár prvého kanála v Moskve a na prelome apríla a mája v roku 2010 EHT ukončia švédske LG Hockey Games.

Súhrn výsledkov Českých hokejových hier v Karlových Varoch, prvého podujatia seriálu Euro Hockey Tour:
ŠTVRTOK
Fínsko - Česko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. Červenka, 60. Hudler, 4 533 divákov

Rusko - Švédsko 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 20. Kozlov, 22. Saprykin, 49. Perežogin - 10. a 25. Harju, 12. Omark, rozhodujúci nájazd premenil Weinhandl, 5 500 divákov

SOBOTA
Rusko - Fínsko 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 3. a 30. Moziakin, 49. Saprykin - 8. Seikola, 60. Latvala, 1393 divákov

Česko - Švédsko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 6. Melichar, 33. Bednář, 34. Hudler, 40. Vašíček, 60. Kumstát - 18. Harju, 42. Omark, 5295 divákov

NEDEĽA
Švédsko - Fínsko 3:8 (1:4, 1:0, 1:4)
Góly: 17. a 35. Axelsson, 53. Tjärnqvist - 5. Viuhkola, 8. Erkinjutti, 9. Kemppainen, 16. a 46. Anttila, 45. Ilvonen, 47. Seikola, 52. Mäntymaa, 1351 divákov

Česko - Rusko 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 18. a 58. Hudler, rozhodujúci samost. nájazd premenil Hudler - 6. Sčastlivyj, 27. Kuľaš, 5682 divákov

Konečná tabuľka Českých hokejových hier:
1. Česko 3 2 1 0 0 10:4 8
2. Rusko 3 1 0 2 0 8:9 5
3. Fínsko 3 1 0 0 2 10:8 3
4. Švédsko 3 0 1 0 2 9:16 2

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.