Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2021

Vláda odklepla posun splatnosti sociálnych odvodov za november pre časť SZČO a zamestnávateľovČasti samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) a zamestnávateľov sa opäť posunie splatnosť poistného na sociálne poistenie. Ide o sociálne ...Zdieľať
peniaze euro 676x451 24.11.2021 (Webnoviny.sk) - Časti samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) a zamestnávateľov sa opäť posunie splatnosť poistného na sociálne poistenie. Ide o sociálne odvody za november tohto roka, ktoré budú po novom splatné do 30. septembra 2024.


Týka sa to tých zamestnávateľov a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac. V stredu o tom rozhodla vláda.

Odklad platenia poistného sa týka aj platenia povinných príspevkov na starobné dôchodkové sporenie a platenia príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré povinne platí zamestnávateľ za zamestnanca vykonávajúceho tzv. rizikovú prácu zaradenú do kategórie 3 alebo 4.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda odklepla posun splatnosti sociálnych odvodov za november pre časť SZČO a zamestnávateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Konzílium odborníkov je za trojtýždňový lockdown pre všetkých
<< predchádzajúci článok
Diaľnicu D2 v smere do Bratislavy museli pre nehodu uzavrieť

Vláda odklepla posun splatnosti sociálnych odvodov za november pre časť SZČO a zamestnávateľov - diskusné fórum čitateľov