Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. decembra 2011

Vladimírovi Putinovi hrozí vo voľbách druhé koloRuský premiér Vladimir Putin bude musieť absolvovať aj druhé kolo, aby sa mohol stať víťazom budúcoročných prezidentských volieb. Naznačuje to prieskum verejnej mienky zverejnený v ...Zdieľať
vladimir putin MOSKVA 16. decembra (WEBNOVINY) - Ruský premiér Vladimir Putin bude musieť absolvovať aj druhé kolo, aby sa mohol stať víťazom budúcoročných prezidentských volieb.


Naznačuje to prieskum verejnej mienky zverejnený v piatok. Dôvodom je pokles jeho popularity ako aj nedávne protestné hnutia proti výsledkom parlamentných volieb, v ktorých zvíťazila jeho strana Jednotné Ruko.

Putin na základe prieskumu v prvom kole získa len 42 percent hlasov a bude tak musieť v druhom kole po prvýkrát čeliť komunistickému vyzývateľovi, uvádza štátom kontrolované centrum výskumu verejnej mienky VTsIOM.

V prezidentských voľbách v roku 2004 si pritom zabezpečil ešte vyše 70-percentnú podporu. Jeho najbližší konkurent Gennadj Zjuganov však v prieskumoch skončil ďaleko za ním s 11 percentami, čo z Putina robí napriek pravdepodobnému druhému kolu jasného favorita.

Prezidentské voľby v Rusku sa uskutočnia 4. marca 2012. Putin sa v nich plánuje ujať funkcie hlavy štátu už po tretíkrát.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fitch znížila ratingy siedmich veľkých svetových bánk
<< predchádzajúci článok
V Írsku referendum o fiškálnej únii nebude, tuší minister

Vladimírovi Putinovi hrozí vo voľbách druhé kolo - diskusné fórum čitateľov