Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. decembra 2011

Počet obetí indickej pálenky stúpa



Počet obetí masovej otravy toxickým, doma páleným alkoholom stúpol v piatok vo východnej Indii na 155. Informovali o tom zdravotníci a polícia, ktorá v tejto súvislosti zadržala ...



Zdieľať
india alkohol KALKATA 16. decembra (WEBNOVINY) - Počet obetí masovej otravy toxickým, doma páleným alkoholom stúpol v piatok vo východnej Indii na 155.


Informovali o tom zdravotníci a polícia, ktorá v tejto súvislosti zadržala ďalších ľudí.

"Momentálne máme 155 potvrdených úmrtí," uviedol Šjamapada Basak, šéf zdravotných služieb v štáte Západné Bengálsko.

Ďalších 160 sa nachádza v kritickom stave v miestnych nemocniciach. Polícia oznámila, že v súvislosti s prípadom zatkla ďalších dvoch ľudí, čím vzrástol celkový počet zadržaných na 12.

"V súčasnosti hľadáme šéfa gangu zapojeného do predaja nelegálneho, nepravého alkoholu v regióne," uviedol generálny riaditeľ západobengálskej polície Surojit Kar Purokajastha.

Obete pochádzajú z 10 dedín v oblasti pri hraniciach s Bangladéšom. Mnohí boli robotníci a vodiči rikší, ktorí nemali na značkový alkohol a v utorok sa po práci zastavili v nelegálnych baroch alebo ho kúpili od pašerákov. Obete previezli do nemocníc v bezvedomí alebo s veľkou bolesťou a pálením v hrudi. U najmenej 20 z nich identifikovali metanol.

Metanol je silno toxická forma alkoholu, ktorú používajú výrobcovia podomácky pálených liehovín, aby v nich zvýšili podiel alkoholu. Jeho konzumácia však môže spôsobiť vážne poškodenie pečene, prudké zvracanie či slepotu, pri väčšom množstve dokonca smrť.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Policajti zadržali utečencov z Konga aj pašované cigarety
<< predchádzajúci článok
Dexia sa mení na Prima banka Slovensko, odobrila NBS

Počet obetí indickej pálenky stúpa - diskusné fórum čitateľov