06. decembra 2005

Vlček znovu na tróne

Víťazom ankety Rýchlostný kanoista roka 2005, ktorú vyhlásili včera v bratislavskom hoteli Danube, sa stal opäť Erik Vlček.

Člen zlatého štvorkajak na 1 000-metrovej trati z európskeho šampionátu v Poznani a strieborného na MS v Záhrebe dosiahol aj ďalšie úspechy spoločne s Richardom Riszdorferom v „kádvojke“. V Poznani boli na päťstovke štvrtí, v Záhrebe šiesti a darilo sa im aj v pretekoch Svetového pohára v Duisburgu - na dvojnásobnej trati skončili piati. Vlček navyše vyhral aj domáci titul na dlhých tratiach. Poradie na prvých štyroch priečkach bolo úplne zhodné s rokom 2004.

Aj v ostatných kategóriách, s výnimkou juniorov, sa presadili tí istí pretekári ako vlani. Najlepším kanoistom sa stal Marián Ostrčil, 9. z ME v Poznani na 1 000 m, piaty a šiesty na pretekoch SP v tom istom stredisku. Na MS sa dvakrát dostal do B-finále - na tisícke obsadil 3., na päťstovke 4. miesto. Na domácom šampionáte vo Zvolene sa stal majstrom Slovenska na oboch tratiach.
Kráľovnou medzi kajakárkami je opäť Marcela Erbanová. Na oboch vrcholoch sezóny - MS i ME -  sa na 500 aj 200 m prebojovala do A-finále. Na ME skončila v oboch prípadoch piata, na MS jej patrila na päťstovke 6. a na šprintérskej dvojstovke 9. priečka. Medzi maratóncami je najlepší Radoslav Rusa a v kategórii posádok štvorkajak v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček a Róbert Erban.

Kanoisti roka 2005
Kajakári: 1. Vlček 160 bodov, 2. M. Riszdorfer 139, 3. R. Riszdorfer 137 (všetci ŠKP Bratislava).
Kanoisti: 1. Ostrčil 101 b, 2. Biksadský (obaja Dukla Trečín) 36, 3. Rus ( Nováky) 26.
Kajakárky: 1. Erbanová (ŠKP) 85 b, 2. Kmeťová (Nováky) 72,