21. júla 2011

Vo finále Copa América sa stretne Paraguaj s Uruguajom

Semifinále vrcholiaceho juhoamerického futbalového šampionátu Copa América neprinieslo, v ostrom kontraste zakopnutia favoritov Argentíny a Brazílie, žiadne prekvapenie. Druhým finalistom po Uruguaji sa ...

paraguaj MENDOZA 21. júla (WEBNOVINY) - Semifinále vrcholiaceho juhoamerického futbalového šampionátu Copa América neprinieslo, v ostrom kontraste zakopnutia favoritov Argentíny a Brazílie, žiadne prekvapenie. Druhým finalistom po Uruguaji sa stal Paraguaj.

Zverenci Gerarda Martina si v noci zo stredy na štvrtok poradili s ambicióznou Venezuelou až po strelách zo značky pokutového kopu, a to aj napriek tomu, že od 103. min dohrávali oslabení o vylúčeného Santanu. Po bezgólových deväťdesiatich minútach nevideli diváci loptu v sieti ani v predĺžení a nasledoval atraktívny rozstrel zo značky pokutového kopu. Pevnejšie nervy preukázali favorizovaní dvojnásobní kontinentálni šampióni, keď uspeli v pomere 5:3.

Pozoruhodný je fakt, že Paraguaj ešte na turnaji nezvíťazil v riadnom hracom čase. Zo skupiny postupoval s troma remízami a vo štvrťfinále eliminoval Brazíliu taktiež v penaltovej lotérií.