01. júna 2008

Vo štvrťfinále na Roland Garros obe Srbky aj španielska debutantka

Favorizované srbské tenistky Ana Ivanovičová (nasadená ako číslo 2.) a Jelena Jankovičová (3.) v nedeľu bez problémov preskočili svoje osemfinálové prekážky na Roland Garros v Paríži (celková ...

PARÍŽ 1. júna (WEBNOVINY) - Favorizované srbské tenistky Ana Ivanovičová (nasadená ako číslo 2.) a Jelena Jankovičová (3.) v nedeľu bez problémov preskočili svoje osemfinálové prekážky na Roland Garros v Paríži (celková dotácia 15 575 960 eur) a stále majú šancu získať pre svoju krajinu premiérový ženský grandslamový titul vo dvojhre. Ivanovičová si poradila s českým prekvapením Petrou Cetkovskou (na snímke) suverénne 6:0, 6:0. Zápas trval len 54 minút a 20-ročná Belehradčanka v ňom šesťkrát prelomila podanie Cetkovskej, resp. úspešne čelila iba dvom brejkbalom súperky. "Výsledok je oveľa jednoznačnejší ako priebeh. Hrala som však veľmi dobre, s minimom chýb. Teraz si opäť o niečo viac verím, som v pohode," vyhlásila Ivanovičová, ktorá na parížskej antuke obhajuje lanské finále. Jej krajanka Jankovičová zdolala nebezpečnú Poľku Agnieszku Radwanskú (14.), ktorá prišla k Seine s vizitkou víťazky turnaja v Istanbule, 6:3, 7:6 (3). Srbská favoritka viedla aj napriek bolesti v chronicky problematickom ramene už 6:3 a 5:1, no víťazka dvojhry dievčat na Roland Garros 2006 sa nevzdala a dotiahla set do tajbrejku. V ňom však už nemala nárok. Jankovičovej súperkou vo štvrťfinále bude prekvapujúco Španielka Carla Suarezová-Navarrová. Iba 19-ročná úspešná kvalifikantka (až 132. v rebríčku WTA Tour) a zároveň absolútna grandslamová debutantka si predĺžila sériu víťazných stretnutí na najcennejšej antuke už na sedem, keď zdolala favorizovanú Flaviu Pennettovú hladko 6:3, 6:2. Talianka, ktorá v 3. kole vyradila Američanku Venus Williamsovú, urobila až 37 nevynútených chýb a z deviatich brejkbalových pokusov využila jediný. "V prvom sete mi tŕpli svaly, nie však od únavy, ale stresu a nervozity. V ďalšom priebehu som sa upokojila a hrala to, na čo mám. Sama som zvedavá, kam to až na tomto turnaji môžem dotiahnuť," uviedla mladá španielska tenistka žijúca na Gran Canarii. V nedeľu je na programe ešte jedno ženské osemfinále: Katarina Srebotniková (27-Slovin.) - Patty Schnyderová (10-Švajč.), z ktorého vzíde štvrťfinálová súperka pre Ivanovičovú. SITA, AFP