Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júla 2009

Vo vedení Mostu bude zrejme aj exminister kultúry ChmelExminister kultúry Rudolf Chmel dostal ponuku od zakladateľov novej strany Most - Híd, aby sa stal členom jej vedenia. "Prišla ponuka, ktorú som privítal, pretože sa stotožňujem s myšlienkami, na ...Zdieľať
ŠAMORÍN 11. júla (WEBNOVINY) - Exminister kultúry Rudolf Chmel dostal ponuku od zakladateľov novej strany Most - Híd, aby sa stal členom jej vedenia. "Prišla ponuka, ktorú som privítal, pretože sa stotožňujem s myšlienkami, na ktorých táto strana vzniká. Z toho dôvodu som sa vyslovil pozitívne za spoluprácu" povedal dnes v Šamoríne, kam prišiel na ustanovujúci snem strany vznikajúcej okolo Bélu Bugára. Podľa Chmela by strany nemali byť založené na etnickom princípe ale na hodnotách.


Most - Híd by mohla byť po dlhom čase takou prvou lastovičkou, poznamenal s tým, že to by malo byť odpoveďou všetkým extrémistom a nacionalistom. Bugár je podľa neho prirodzeným lídrom, ktorý svoje líderstvo nezneužíva. Na snem prišiel aj šéf Úradu pre verejné obstarávanie Béla Angyal. Potvrdil, že vystúpil zo Strany maďarskej koalície, pretože jej súčasná názorová línia mu nevyhovuje. Angyal nemá ambície dostať sa do vedenia strany Most - Híd, ale chce v nej pracovať. Myslí si, že strana bude silná a urobí veľa pre ľudí, ktorí žijú na južnom Slovensku.

V Šamoríne sa dnes koná ustanovujúci snem strany Most - Híd, na ktorom sa bude voliť predseda, podpredsedovia a predsedníctvo. S obsadením všetkých postov však počkajú až do vybudovania štruktúr strany. Vedenie strany by sa tak malo doplniť na jeseň, alebo až začiatkom budúceho roka. Založenie novej strany ohlásili exčlenovia SMK 9. júna, 14. júna začali zbierať podpisy, ktoré na zaregistrovanie strany požaduje zákon. Za 11 dní ich zozbierali 30-tisíc. 3. júla ministerstvo vnútra stranu zaregistrovalo.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre dym na palube evakuovali z britského lietadla pasažierov
<< predchádzajúci článok
Izrael chce ísť do NATO

Vo vedení Mostu bude zrejme aj exminister kultúry Chmel - diskusné fórum čitateľov