Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Volebná komisia v Keni schválila ôsmich prezidentských kandidátovKenská volebná komisia dnes oznámila, že všetci ôsmi prezidentskí kandidáti, ktorí sa zapojili do anulovaných volieb z 8. augusta, môžu opätovne kandidovať v opakovaných ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Nairobi 12. októbra (TASR) - Kenská volebná komisia dnes oznámila, že všetci ôsmi prezidentskí kandidáti, ktorí sa zapojili do anulovaných volieb z 8. augusta, môžu opätovne kandidovať v opakovaných voľbách 26. októbra. Informovala o tom dnes agentúra DPA.


Komisia toto rozhodnutie učinila niekoľko hodín po tom, ako kenský najvyšší súd nariadil komisii povoliť uvedeným ôsmim kandidátom sa opätovne uchádzať o post hlavy štátu.

Ekurua Aukota, kandidáta opozičnej strany, pridali do tohto zoznamu až po tom, ako podal podnet na súd. Ten zrušil rozhodnutie komisie nominovať do opakovaných volieb len dvoch kandidátov: súčasného prezidenta Uhurua Kenyattu a Railu Odingu, ktorý v utorok prekvapujúco oznámil úmysel stiahnuť svoju kandidatúru.

Komisia dnes oznámila, že Odingovo meno na hlasovacom lístku zostáva. Odinga síce oznámil, že voľby bude bojkotovať, ale stále svoju kandidatúru oficiálne nestiahol.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kalifornčan, ktorý ušiel pred lesným požiarom: Stratili sme všetko
<< predchádzajúci článok
Moskva možno požiada USA, aby znížili svoj diplomatický personál

Volebná komisia v Keni schválila ôsmich prezidentských kandidátov - diskusné fórum čitateľov