05. apríla 2009

VOLEJBAL: Extraliga žien - sobota - súhrn

Výsledky sobotňajších stretnutí extraligy žien vo volejbale

O 5. miesto (hrá sa na 2 zápasy pohárovým spôsobom doma a vonku) - odveta:

VTC Pezinok - UKF Nitra 3:2 (12, -23 , -22, 22, 11) - prvý zápas 1:3, Nitra skončila na 5. mieste
101 min, rozhodovali: Kováčik a Ivanka, 50 divákov
Domáce volejbalistky predviedli v prvom sete na palubovke hráčsky uragán. Neskôr sa však začali trápiť, čo využili hosťujúce hráčky a získali psychickú výhodu. V piatom rozhodujúcom sete sa opäť presadili domáce. Výhra v tomto stretnutí im však nestačila a skončili na celkovom 6. mieste, ich súperky z Nitry obsadili 5. pozíciu.

O 7. miesto (hrá sa na 2 zápasy pohárovým spôsobom doma a vonku) - odveta:
VK Spišská Nová Ves - SOPM ŠG Nitra 3:1 (-25, 16, 18, 22) - prvý zápas 3:0, Spišská Nová Ves obsadila 7. miesto
98 min, rozhodovali: Servický a Porvazník, 400 divákov
Domáce hráčky potvrdili úlohu favoritiek. Po prehratom prvom sete sa upokojili a bez problémov zvíťazili. Spišská Nová Ves sa teda v konečnom hodnotení umiestnila na 7. mieste. Obaja tréneri vystriedali všetky hráčky z lavičky.