29. novembra 2017

Volejbalisti Nitry zvíťazili aj v odvete Challenge Cup-u a postúpili

Ilustračný záber.

Ilustračný záber. Foto: TASR/AP
Kaposvár 22. novembra (TASR) - Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra zvíťazili aj v odvete 2. kola Challenge Cup-u a postúpili do šestnásťfinále. V stredu si na domácej palubovke poradili s maďarským súperom Fino Kaposvár 3:0, pred týždňom vyhrali vonku 3:2.

Zverenci Mareka Kardoša sa v ďalšom kole stretnú s tureckým tímom Maliye Piyango SK Ankara, prvý zápas sa hrá 7. decembra v Nitre.

2. kolo Challenge Cupu mužov - odveta:

VKP Bystrina SPU Nitra - Fino Kaposvár 3:0 (22, 10, 25) 3:2

Nitra: Porubský 2, Wawrzynczyk 11, Horník 8, Rehák 12, Menner 18, Kašper 6, libero Hupka (Mačuha 0, Hollý 0). Tréner: M. Kardoš.

Kaposvár: Vajda 6, Keen 2, Nikolov 12, J. Nagy 4, P. Nagy 14, Bögöly 0, libero Pápai (Horváth 4). Tréner: G. Demeter.

68 minút, rozhodovali: Janik (Poľ.), Milic (Rak.), 200 divákov.

/prvý zápas: 3:2, postúpila Nitra/

Prvý set bol vyrovnaný, ale Nitra si celý čas udržiavala mierny náskok. Ten Kaposvár pred koncovkou zmazal a vyrovnal na 19:19, no záver domáci volejbalisti zvládli a úvodné dejstvo vyhrali 25:22. Nitra mala výborný vstup do druhého, keď viedla 5:0 a po Horníkovom ese 7:1. Domáci súpera valcovali, výborne podávali i bránili a viedli už 14:3. V druhom sete bol na ihrisku len jeden tím, Nitra vyhrala 25:10 a spravila rázny krok k postupu. Tretí set bol vyrovnanejší, Nitra pred druhým technickým oddychovým časom získala dva body za sebou a odskočila na 16:14. V závere viedli Kardošovci 22:18, ale koncovku si skomplikovali a hostia sa prepracovali k setbalu za stavu 24:23. Ten však Nitra odvrátila, tretí set vyhrala 27:25 a tešila sa z postupu.