23. októbra 2013

Volejbalisti Volley teamu prehrali s CVC Gabrovo 0:3

Na snímke vľavo volejbalista Dimitros Efriaimidis (Volley), uprostred Stanislav Petkov a vpravo Ivan Vlasev (Gabrovo) v prvom zápase šestnásťfinále Pohára CEV mužov Volley Team Bratislava - CVC Gabrovo 23. októbra 2013 v Bratislave. ...

Na snímke vľavo volejbalista Dimitros Efriaimidis (Volley), uprostred Stanislav Petkov a vpravo Ivan Vlasev (Gabrovo) v prvom zápase šestnásťfinále Pohára CEV mužov Volley Team Bratislava - CVC Gabrovo 23. októbra 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 23. októbra (TASR) - Volejbalisti bratislavského Volley teamu prehrali v stredu v HANT Aréne v prvom zápase 16-finále Pohára CEV s bulharským CVC Gabrovo 0:3. Odveta v Gabrove je na programe v stredu 30. októbra o 17.00 h.

Po vyrovnanom úvode (3:3) hostia po domácich nepresnostiach odskočili na 3:6 a 4:7. Potom sa ich však dopustili aj Bulhari a po ich zlom útoku stredom siete išli do technického tajmu za stavu 8:7 Bratislavčania. Po ňom viedol Volley Team 10:8, ale tento stav sa rýchlo otočil v ich neprospech (10:13). Rozhodnutie prišlo zo stavu 16:16, keď sa Bulharom podarilo ujsť na rozdiel štyroch bodov (16:20) a za stavu 24:21 premenili hneď aj svoj prvý setbal - podarilo sa im zblokovať útok Hriňáka.

V druhom sete sa obe mužstvá striedali v tesnom vedení až do stavu 6:6, ale pri prvom technickom oddychovom čase viedli hostia 8:6. Na strane domácich v ďalšom priebehu pribúdalo čoraz viac vlastných chýb, čo sa prejavilo na narastajúcom vedení súpera (13:21), pričom z 13:15 bodovali šesťkrát v rade a napokon druhý set aj bez väčších problémov získali pre seba. Aj tretí set mal podobný úvod, keď sa domáci držali do stavu 5:5. Potom už Bratislavčania ťahali čoraz viac za kratší koniec, náskok súpera narástol až na sedem bodov (11:18) a set aj zápas doviedli do bezproblémového víťazstva 3:0.

Branko Pistovič, tréner Volley Teamu: "Poviem pravdu, trocha pretrváva sklamanie, keď sa prehrá 0:3 a ešte s vysokým skóre. Dnes sme ale prihrávali ďaleko horšie ako súper a táto činnosť rozhodla. S takým príjmom podania, ako sme mali, by sme veľmi ťažko vyhrali s hocijakým mužstvom. Treba sa z toho poučiť, ideme do Bulharska, nechcem povedať, že si to užiť, ale bojovať. Je to pre nás ďalší zápas, kde sa môžeme dať trocha aj my dokopy. Každý zápas pre nás je momentálne viac ako sto tréningov. Verím, že minimálne hlavy si dáme do poriadku a do Bulharska pôjdeme tak, aby sme zahrali dobrý volejbal."

Pohár CEV, 16-finále, 1. zápas:
Volley Team Bratislava - CVC Gabrovo 0:3 (-21, -15, -15)

66 minút, rozhodovali: Makowski (Poľ.), Brlas (Chorv.), 200 divákov

Volley Team: Lech, Efraimidis, Benčič, Novoselac, Milič, Medrzyk, libero: Kubš (Hriňák, Karol, P. Pistovič)
Gabrovo: Petkov, Vlasev, Gajdarski, Dimitrov, Minčev, Stojkov, libero: Ivanov (Mitev, Vuldžiev, Georgiev, Kičukov, Palijski)

BASKETBAL: Extraliga mužov - streda - výsledky - súhrn
Slovenskí futbalisti do 17 rokov zvíťazili nad SAE 2:0