Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2007

Výbuch na americkej ambasáde v Aténach spôsobila raketaNeznámi útočníci odpálili v piatok ráno na americké veľvyslanectvo v Aténach raketu, ktorá poškodila budovu ambasády, nikoho však nezranila, uviedla polícia a americkí predstavitelia. Raketa ...Zdieľať

ATÉNY 12. januára (WEBNOVINY) - Neznámi útočníci odpálili v piatok ráno na americké veľvyslanectvo v Aténach raketu, ktorá poškodila budovu ambasády, nikoho však nezranila, uviedla polícia a americkí predstavitelia. Raketa prenikla do budovy a následne vybuchla, pričom zničila toalety na treťom poschodí. "Je to veľmi vážny útok," povedal americký veľvyslanec Charles Ries novinárom zhromaždeným pred budovou. Popredný policajný predstaviteľ pre tlačovú agentúru AP povedal, že išlo o "akt terorizmu".

Grécka polícia zablokovala v piatok jednu z hlavných ciest v hlavnom meste Atény po silnom výbuchu v budove amerického veľvyslanectva. Podľa počiatočných správ k výbuchu došlo o 5:55 miestneho času (04:55 SEČ). Americké veľvyslanectvo patrí k najstráženejším objektom v gréckej metropole. "Bol to pomerne silný výbuch," uviedol miestny obyvateľ pre súkromnú rozhlasovú stanicu Skai. Polícia oblasť prehľadáva so špeciálne vycvičenými psami.

SITA/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Madonny by mal svet zachrániť deti z Malawi
<< predchádzajúci článok
USA popierajú informácie o razii na iránskom konzuláte

Výbuch na americkej ambasáde v Aténach spôsobila raketa - diskusné fórum čitateľov