15. januára 2011

Vynikajúci Demitra strelil tri góly a na jeden prihral

Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra sa výraznou mierou pričinil o triumf mužstva Lokomotiv Jaroslavľ v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade ...

bez nazvu Pavol DemitraFoto: SITA/APMOSKVA 15. januára (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Pavol Demitra sa výraznou mierou pričinil o triumf mužstva Lokomotiv Jaroslavľ v sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Magnitogorska. Demitra strelil v zápase tri góly a okrem toho prihral aj na presný zásah spoluhráčovi Alexandrovi Guskovovi. Jaroslavľ nakoniec zvíťazil 4:2. Tridsaťšesťročný odchovanec trenčianskeho hokeja najprv dvakrát vyrovnával - v 17. minúte na 1:1 a v 28. na 2:2, a potom v 48. minúte zvýšil na konečných 4:2 pre Jaroslavľ.

Pavol Demitra, ktorý sa len tento týždeň vo štvrtok tešil z prvého presného zásahu od 22. decembra, má na konte podľa oficiálnych štatistík KHL už 47 kanadských bodov za 14 gólov a 33 asistencií. V hodnotení produktivity celej KHL je už piaty za Alexandrom Radulovom z Ufy (61/16+45), Sergejom Mozjakinom z Mytišči (53/24+29), Patrickom Thoresenom z Ufy (48/24+24) a Romanom Červenkom z Omska (47/24+23). V hodnotení najlepších "asistentov" patrí slovenskému centrovi druhá priečka za Radulovom.