Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2020

Vyšetrovateľ NAKA navrhuje obžalovať Štefana Ágha, bol svedkom v kauze Kočnerových zmeniek


Tagy: zmenky

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal návrh na podanie obžaloby na Štefana Ágha v prípade falšovania miliónových zmeniek. ...Zdieľať
puta 676x451 25.5.2020  - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal návrh na podanie obžaloby na Štefana Ágha v prípade falšovania miliónových zmeniek. Ako ďalej uvádza na sociálnej sieti Policajný zbor SR, vyšetrovanie tak bolo zo strany polície ukončené.


Štefan Ágh, ktorý bol v kauze zmenky vyčlenený na samostatné konanie, bol na procese s podnikateľom Marianom Kočnerom a bývalým šéfom TV Markíza Pavlom Ruskom vypočúvaný ako svedok.

V kauze falšovania miliónových zmeniek senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo februári uznal podnikateľa Mariana Kočnera a exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia.

Kočner má tiež zaplatiť pokutu 10-tisíc eur. Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian Kočner voči Pavlovi Ruskovi a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vyšetrovateľ NAKA navrhuje obžalovať Štefana Ágha, bol svedkom v kauze Kočnerových zmeniek © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: zmenky
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španielsko chce v lete privítať turistov, od júla zruší povinnú dvojtýždňovú karanténu
<< predchádzajúci článok
Slováci budú môcť cestovať do Česka bez testu, pri návrate do dvoch dní nemusia ísť do karantény

Vyšetrovateľ NAKA navrhuje obžalovať Štefana Ágha, bol svedkom v kauze Kočnerových zmeniek - diskusné fórum čitateľov