Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2020

Slováci budú môcť cestovať do Česka bez testu, pri návrate do dvoch dní nemusia ísť do karantényČesko zavedie už tento týždeň rovnaké podmienky pre krátkodobé cestovanie na Slovensko, aké sme zaviedli my voči okolitým krajinám. Znamená to, že pri krátkodobom prekročení hraníc zo Slovenska do ...Zdieľať
croatia_virus_outbreak_tourism_74718 4e982a00c3274c7c8b7645e7f565f121 676x451 25.5.2020  - Česko zavedie už tento týždeň rovnaké podmienky pre krátkodobé cestovanie na Slovensko, aké sme zaviedli my voči okolitým krajinám. Znamená to, že pri krátkodobom prekročení hraníc zo Slovenska do Českej republiky, ale aj naopak, nie dlhšom ako dva dni, nebude potrebné predkladať negatívny test na ochorenie Covid-19 a nebude sa ani vyžadovať umiestnenie do karantény.


Premiér Igor Matovič o takejto dohode s českým predsedom vlády Andrejom Babišom informoval prostredníctvom sociálnej siete. "Práve som dovolal s Andrejom Babišom. A výsledok dohody je, že od stredy pustí Česko na svoje územie našich občanov do 48 hodín bez testu a karantény a Slovensko pustí na naše územie občanov Česka do 48 hodín bez testu a karantény," uviedol Matovič.

Predseda vlády pritom len krátko predtým po pondelňajšom rokovaní konzília epidemiológov, hygienikov a verejných zdravotníkov oznamoval, že pôvodný časový limit 24 hodín na prekročenie hraníc ôsmich krajín bez nevyhnutnosti predkladania negatívneho testu a karantény sa predlžuje od stredy 27. mája na 48 hodín.

Týka sa to ôsmich krajín, ktorými sú Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Poľsko, Chorvátsko, Slovinsko, Nemecko a Švajčiarsko. "Povedal by som, že je to dobrá vôľa Slovenskej republiky voči týmto ôsmim krajinám," dodal Matovič s tým, že ide o krajiny, ktoré boli identifikované ako menej rizikové. Priznal však, že nie všetky tieto krajiny umožňujú vstup Slovákov bez testov. Toto je podľa premiéra otázkou ďalších rokovaní.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci budú môcť cestovať do Česka bez testu, pri návrate do dvoch dní nemusia ísť do karantény © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Česko ruší nákupné obmedzenia, seniori už nebudú mať vyhradený čas (25. 5. 2020)
 Z prvej pomoci štát pomohol už 400-tisíc ľudom, vyplatil vyše 96 miliónov eur (25. 5. 2020)
 Kiná a divadlá budú otvorené aj v nedeľu, Matovič ohlásil aj termín otvorenia fitness centier (video) (25. 5. 2020)
 Slováci by mohli vycestovať aj bez negatívneho testu na Covid-19, Korčok o to požiadal tri štáty (25. 5. 2020)
 Trvalý kurzarbeit bude mať zmysel iba ak sa nezvýši daňovo-odvodové zaťaženie, upozorňujú zamestnávatelia (25. 5. 2020)
 Američania vydali zákaz cestovania z Brazílie do USA, dôvodom je koronavírus (25. 5. 2020)
 Majitelia fitnescentier diaľnicu zatiaľ úplne nezablokovali. Matovič ich pozval na úrad vlády (25. 5. 2020)
 Cez hraničný priechod Berg prešlo do domácej karantény 84 osôb, aplikácia zatiaľ funguje bez problémov (24. 5. 2020)
 Minister Gröhling nechce v školstve škrtať, ale zefektívňovať využívanie financií (24. 5. 2020)
 Na Slovensku pribudlo päť nových prípadov ochorenia Covid-19, chorobe už ôsmy deň nepodľahla žiadna osoba (24. 5. 2020)nasledujúci článok >>
Vyšetrovateľ NAKA navrhuje obžalovať Štefana Ágha, bol svedkom v kauze Kočnerových zmeniek
<< predchádzajúci článok
Chýba vám úložný priestor v byte? S regálom do špajze si ho zariadite

Slováci budú môcť cestovať do Česka bez testu, pri návrate do dvoch dní nemusia ísť do karantény - diskusné fórum čitateľov