07. októbra 2010

Výsledky 13. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 13. kolo ...

bez nazvu Radosť hráčov Slovanu počas zápasu 13. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HkM Zvolen

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 13. kolo základnej časti:

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 32. R. Jarolín (Kutálek, Šátek), 52. Šátek (Kutálek, T. Višňovský) - 40. Lintner (Pardavý, Őlvecký), 41. T. Melichárek (Őlvecký, Lintner), 46. Tybor (Paroulek)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška - Bundil, Tvrdoň, 1711 divákov

Skalica: Lakosil - M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Jass, Jaborník, Gula, Magušin - T. Višňovský, R. Školiak, Tvrdoň - Lušňák, Zálešák, J. Prokop - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - J. Jurík, Mikušovič, Konečný
Trenčín: T. Hiadlovský - Lintner, S. Tomko, Martin Hlavačka, Martin Chovan, Turoň, Hruška, Jarábek, L. Bolf - Pardavý, Őlvecký, T. Melichárek - Tybor, Ďuriš, M. Filo - Gašparovič, Vala, Koložváry - Paroulek, P. Kopecký, Ružička

V prvej tretine sa najmä bojovalo, šancí na oboch stranách bolo minimum. Jedinú výraznejšiu mal domáci Zálešák, ale jeho pokus sa skončil na žŕdke Hiadlovského bránky.

Druhá časť sa začala príležitosťou Pardavého, ktorá však domácemu brankárovi Lakosilovi nenarobila výraznejšie problémy. Skóre potom mohol otvoriť Skaličan Jarolín, ale spred bránky nepretlačil puk za čiaru. V 29. min unikol obrancom Záhorákov Vala, ale svoj samostatný nájazd zakončil len do lapačky gólmana. Prvý gól napokon strelili domáci, keď Jarolín pohotovou strelou nedal Hiadlovskému šancu. Hosťom z Trenčína sa podarilo vyrovnať sedem sekúnd pred koncom druhého dejstva: Lintner tvrdou strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Hostia vstúpili do tretej tretiny ideálne, keď Őlvecký prihral Melichárkovi a ten strelou ponad Lakosila poslal Trenčanov do vedenia. Ich tretí gól padol ako cez "kopírak". Tentoraz sa však dostal za domácu obranu Tybor a svoj samostatný nájazd tiež bezpečne premenil - 1:3. Zdramatizovať zápas sa podarilo Šátkovi, ktorý krátko po návrate z trestnej lavice zužitkoval prihrávku Kutálka pri prečíslení. Vyrovnať potom mohol Zálešák, ale jeho prienik zastavili hostia nedovoleným zákrokom a domáci sa márne dožadovali trestného strieľania. Skaličania si v závere zahrali presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú však nedokázali využiť a nezužitkovali ani následnú power-play.

Hlasy:
Martin Pešout (asistent trénera Skalice): "Chceli sme konečne doma zvíťaziť v riadnom hracom čase, nechali sme sa však strhnúť a hrubé chyby v obrane nás napokon stáli všetky body. Nezvládli sme koniec druhej tretiny a začiatok tretej časti. Nepremenili sme ani presilovku piatich na troch, preto sme si nezaslúžili bodovať."
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčín): "Podali sme tímový výkon po tom, ako sme v predchádzajúcich zápasoch po našich herných výpadkoch neuspeli. Dnes sme si na zaváhania dali pozor a hneď sme získali tri body."

MsHK DOXXbet Žilina - HK Poprad 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Góly: 17. Smotrila (Drevenák, Horský), 35. Nádašdi (Palovčík, Horský) - 24. Lundberg (Škovira, R. Suchý), 40. Lapšanský (Škovira, Lundberg), 47. Nagy (A. Kroták), 54. A. Kroták (Kmiť, Nagy), 60. Kasík
Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Smrek, Rovenský, 1137 divákov

Žilina: Lipovský - Milovanovič, Dlouhý, Kolarz, Nádašdi, Pozník, Ďurkech - T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec - Drevenák, Horský, Smotrila - V. Nemec, Hreus, Stupka - (od 41. min) Hájnik, Kubiš, Valášek
Poprad: Melicherčík - Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, J. Brejčák, Kramár, Dubaj, P. Svitana - Nagy, Kmiť, A. Kroták - Škovira, Lundberg, Lapšanský - J. Kopecký, Klouda, Mlynarovič - Paločko, Troliga, Rapáč

V úvodnej desaťminútovke sa rýchlo korčuľovalo, ale obe mužstvá si vytvorili len minimum príležitostí. Hostia z Popradu počas tejto fázy nevyužili dve presilovky a stav sa nemenil ani v 14. min, keď boli na oboch stranách vylúčení hráči. V 17. min druhý útok Žiliny založil rýchlu akciu, Drevenák nezištne prihral Smotrilovi a ten z pravej strany poslal puk za Melicherčíka.

V 24. min popradský Lundberg využil zaváhanie domácich a prekonal Lipovského - 1:1. Žilinčania mali možnosť znova sa dostať do vedenia v početnej prevahe piatich proti trom, ale to sa im nepodarilo. Následne pri vylúčení kapitána Hreusa v 31. min mohli zavŕšiť priebežný obrat hostia, Kasík si však vo vyloženej príležitosti neporadil s domácim gólmanom. V 35. min bol vylúčený Kopecký a obranca Žiliny Nádašdi to už po šiestich sekundách potrestal, keď od modrej čiary upravil na 2:1. Hostia mohli vyrovnať Mlynarovičom, ale gól z ich strany prišiel až v poslednej minúte druhého dejstva, keď pri vylúčení Pozníka Škovira ideálne našiel Lapšanského, ktorý sa pred Lipovským nemýlil - 2:2.

V úvode tretej časti hrali obe mužstvá opäť so štyrmi korčuliarmi. V 45. min išiel na trestnú lavicu Nádašdi a pri avizovanom treste Horského Nagy prekvapil Lipovského a hostia išli do vedenia. Pomerne lacno dostali domáci aj štvrtý gól, keď prihrávku Kmiťa usmernil za Lipovského chrbát Kroták. Minútu a pol pred koncom stretnutia domáci tréner odvolal gólmana. Výsledkom však bolo, že popradský obranca Kasík namieril cez celé ihrisko do opustenej bránky a spečatil výsledok na konečných 5:2 z pohľadu hostí.

Hlasy:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Dve tretiny sme hrali to, čo sme si predsavzali. Dobre sme korčuľovali, podarilo sa nám prehustiť stredné pásmo, pozorne sme hrali v obrane, počas štyridsiatich minút kvalitne zachytal Lipovský. V tretej tretine sme však dostali góly, ktoré rozhodli o výsledku."
Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Nezačali sme dobre, hráči mali laxný prístup. Miestami to pripomínalo verejné korčuľovanie. V druhej tretine bolo badať snahu zlepšiť hru, ale pribrzdili nás zbytočná vylúčenia. V tretej tretine sme vďaka zvýšenej aktivite a lepšej kombinačnej hre strelili tri góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve.

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Góly: 2. Hvila (Šechný, Rumpel), 32. Hvila (Šechný, Rumpel), 40. Tománek (Cebák) - 7. Jabrocký (Uram), 51. Trokan (Appel, I. Ďatelinka)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 39. P. Klepáč (MHC Mountfield) na 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Orolin, Návratek, 1221 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Cunik, Kubka, Bambúch - Tománek, M. Hudec, J. Sýkora - Rumpel, Šechný, Hvila - A. Bezák, Paľov, Kútny - Vartovníka (hral do 41. min), Heizer, Hamrák
MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný, L. Matejka, Velebný, I. Ďatelinka, Bobček, P. Klepáč, Drgoň - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, I. Rataj, Trokan - O. Mikula, M. Gálik, Važan - Themár, Murček, Galamboš

Pod Urpínom sa v plnej paráde ukázala nová banskobystrická posila Lukáš Hvila. Dal o sebe vedieť už v úvode, keď sa natlačil pred Dzubinu a prepasíroval puk za jeho chrbát. Po 82 sekundách teda viedli "barani" 1:0, ale hostia z Turca boli vyrovnaným súperom a v 7. min aj gólovo odpovedali. Po Uramovej prihrávke sa pred bránkou ocitol nekrytý Jabrocký a poslal puk medzi betóny Šimonoviča. O štyri minúty neskôr mohol poslať domácich nazad do vedenia Hudec, dostal sa pred Dzubinu, ale neprekonal ho. Na opačnej strane mali šance Trokan, Thémar i Galamboš, zaskvel sa Šimonovič, ktorý "hasil" aj pri šanci Urama po Šechného chybe v závere tretiny.

Po prestávke boj pokračoval. Bližšie ku gólu boli hostia, keď v 31. minúte bol banskobystrický brankár takmer prekonaný po Appelovej tvrdej strele. Následne však v 32. min znova prišla chvíľa Hvilu, keď si Šechný rutinérsky vyčkal, naservíroval mu puk a čerstvá akvizícia bez prípravy po ľade strelila svoj druhý gól - 2:1. V závere druhej tretiny Klepáč vrazil na mantinel Vartovníka, ktorý s krvavou hlavou opustil ľad. Vzápätí v hre štyroch na štyroch poslal Martinčanom "pozdrav do šatne" Tománek, keď s dávkou šťastia - prispením korčule a hokejky Novotného - zvýšil na 3:1.

V záverečnej tretine najprv mohli ísť Banskobystričania do trojgólového vedenia, keď v 47. min mali veľké príležitosti v presilovke Hudec a následne Vantroba trafil do žŕdky. To, čo sa nepodarilo domácim, dokázali hostia. V početnej výhode vyšachovali "baranov" a Trokan zblízka znížil do odkrytej bránky na 2:3. Osemdesiatšesť sekúnd pred klaksónom si Martinčania vzali oddychový čas, odvolali aj brankára, ale v power-play sa im nepodarilo vyrovnať.

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 3:3 (1:1, 1:1, 1:1) po III. tretine, predlžuje sa
Góly: 12. Richard Huna (Lipiansky, Vaic), 36. M. Bakoš, 46. Lipiansky (P. Frühauf, Vaic) - 11. Kovář (Juraj Faith), 29. Hraško, 45. Marcinek (L. Jurík, Ďaloga).

HC Košice - HK Nitra 2:2 (0:2, 2:0, 0:0) po III. tretine, predlžuje sa
Góly: 29. Tomík (Vorel), 35. Michel Miklík (S. Gron, Jenčík) - 4. H. Ručkay (Gabriš, T. Chrenko), 11. G. Saliji (Spilar, M. Štefanka)

KHL: Cibák s asistenciou proti Mytišči