30. septembra 2007

Výsledky prípravných zápasov v zámorskej NHL

V sobotu sa okrem netradičného otváracieho duelu nového ročníka kanadsko-americkej hokejovej NHL v Londýne, kde Los Angeles zdolalo Anaheim 4:1 aj vďaka jednému presnému zásahu Michala Handzuša ...

NEW YORK 30. septembra (WEBNOVINY) - V sobotu sa okrem netradičného otváracieho duelu nového ročníka kanadsko-americkej hokejovej NHL v Londýne, kde Los Angeles zdolalo Anaheim 4:1 aj vďaka jednému presnému zásahu Michala Handzuša jednej asistencii Ľubomíra Višňovského, v zámorí hralo aj 11 prípravných duelov. Pred ostrým štartom súťaže, ktorý je naplánovaný na stredu 3. októbra, sú posledné tri nesúťažné zápasy na programe v nedeľu.

Peter Budaj odchytal v bránke Colorada celý duel proti Phoenixu a 19 úspešnými zásahmi prispel k výhre Avalanche 3:2. Druhý Slovák v drese "lavín" Marek Svatoš strávil na ľade 14 striedaní, ale do štatistík sa nezapísal. Druhý brankár v profilige spod Tatier Jaroslav Halák nebol tentoraz ani na súpiske Montrealu, ktorý prehral v Ottawe 4:5 po predĺžení. Medzi tri žrde sa postavila jednotka Canadiens Cristobal Huet, ktorého po 40 minútach vystriedal talentovaný Carey Price. Práve medzi Priceom a Halákom sa rozhodne o tom, kto zostane v prvom tíme "Habs" a kto poputuje na farmu do Hamiltonu. O víťazstve Senators rozhodol troma gólmi a jednou prihrávkou Daniel Alfredsson, jeho spoluhráč Andrej Meszároš za 21:21 min na ľade raz vystrelil na súperovu bránku a dve strely zblokoval.
Vo Philadelphii sa dvaja slovenskí hokejisti vo vzájomnom súboji nestretli, domáci Štefan Ružička totiž tentoraz nenastúpil. V drese New York Rangers odohral Marcel Hossa takmer 18 minút a pri výhre 3:2 nad Flyers si do štatistík okrem strely pripísal len jedno vylúčenie a jeden mínusový bod. V drese Buffalo doma proti Pittsburghu (4:3) nastúpil z dvojice Slovákov bojujúcich o miesto v kádri iba Marek Zagrapan, Andrej Sekera sedel v hľadisku. New York Islanders aj s Miroslavom Šatanom v prvom útoku podľahli New Jersey 1:2, naopak Detroit s Tomášom Kopeckým jednoznačne triumfoval nad Torontom 4:0.
Vo zvyšných stretnutiach vyhral Dallas 5:1 nad Tampou Bay, Columbus v Nashville 3:0, Vancouver v Edmontone 5:4, Chicago v St. Louis 4:3 a San Jose v domácom prostredí nad Calgary 2:1

Výsledky sobotňajších prípravných zápasov pred sezónou 2007/2008 zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa - Montreal 5:4 po predĺžení (2:0, 1:2, 1:2 - 1:0)
Góly: 18., 33. a 55. Alfredsson, 20. Spezza, 65. Eaves - 29. Komisarek, 38. Gorges, 55. Kosticyn, 57. M. Streit

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 31. M: Richards, 39. Gagne - 28. Dubinsky, 42. Dawes, 59. M. Staal

Buffalo - Pittsburgh 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Góly: 16. D. Roy, 25. Kalinin, 53. J. Pominville, 55. Connolly - 33. Talbot, 42. C. Armstrong, 49. Gončar

New York Islanders - New Jersey 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Brennan - 19. Zubrus, 37. Z. Parise

Detroit - Toronto 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 21. Franzen, 24. Dacjuk, 41. Cleary, 56. Samuelsson

Nashville - Columbus 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 5. a 36. R. Nash, 38. S. Fiodorov

Dallas - Tampa Bay 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Góly: 3. a 29. Conner, 11. Hagman, 12. Halpern, 40. B. Morrow - 5. O'Brien

Edmonton - Vancouver 4:5 (1:2, 2:0, 1:3)
Góly: 20. Penner, 31. R. Nilsson, 40. Gagner, 57. Horcoff - 4. Raymond, 15. Shannon, 41. Näslund, 43. D. Sedin, 52. Kesler

St. Louis - Chicago 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Góly: 2. a 23. D. Weight, 6. Backes - 10. Y. Perreault, 46. M. Johansson, 58. Bolland, 60. Burish

Colorado - Phoenix 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 4. Arnason, 39. Sakic, 55. Brunette - 37. Reinprecht, 52. N. Kapanen