03. októbra 2008

Výsledky štvrtkových prípravných zápasov hokejovej NHL

Vo štvrtkových prípravných zápasoch zámorskej hokejovej NHL nenastúpil nikto zo Slovákov. Vancouver nechal proti San Jose oddychovať svoju hviezdu Pavla Demitru po stredajšom trojbodovom zápise. Napriek ...

NEW YORK 3. októbra (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových prípravných zápasoch zámorskej hokejovej NHL nenastúpil nikto zo Slovákov. Vancouver nechal proti San Jose oddychovať svoju hviezdu Pavla Demitru po stredajšom trojbodovom zápise. Napriek tomu, aj vďaka gólovým zásahom švédskych dvojčiat Sedinovcov, si ako jediný tím pripísal vo štvrtok víťazstvo na domácom ľade (3:2). V stretnutí Nashvillu s Carolinou naklonil misky váh na stranu hostí dvoma gólmi najstarší z kvarteta bratov Staalovcov Eric. Približujúci sa začiatok súťaže, ako aj finišujúci boj o miesta na súpiskách tímov NHL sa prejavil zvýšeným prídelom trestov. Rekord v počte trestných minút v tohtoročnej príprave zaznamenali v zápase Dallasu s Chicagom (3:4 po sam. nájazdoch), kde rozhodcovia udelili 146 trestných minút. "Činili" sa aj hokejisti Columbusu a Buffala (2:5), kde arbitri museli rozdať 92 trestných minút. Aj v dresoch Buffala chýbalo slovenské duo Andrej Sekera a Marek Zagrapan . Výsledky štvrtkových prípravných zápasov zámorskej hokejovej NHL: Columbus - Buffalo 2:5 (1:1, 0:2, 1:2) Góly: 4. Novotný, 53. Nash - 18. Hecht, 27. Vanek, 36. Kotalík, 41. Numminen, 50. Gerbe Nashville - Carolina 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Góly: 28. Ward, 42. Fiddler - 3. Sutter, 3. Bayda, 22. a 60. E. Staal Dallas - Chicago 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1) Góly: 21. Richards, 29. Brunnström, 35. Neal - 7. A. Johnson, 33. Versteeg, 59. Adams, rozhodujúci sam. nájazd Ladd Vancouver - San Jose 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) Góly: 26. Bernier, 29. D. Sedin, 41. H. Sedin - 18. Armstrong, 36. Pavelski SITA