11. septembra 2007

Výsledky utorňajších stretnutí 3. kola hokejovej extraligy

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (2:0, 0:1, 3:2) Úvod Košičanom vyšiel nad očakávanie, keď Šterbák už v 2. min prekonal po prihrávke Špilára brankára Klempu. O 4 minúty ...

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) -

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)

Úvod Košičanom vyšiel nad očakávanie, keď Šterbák už v 2. min prekonal po prihrávke Špilára brankára Klempu. O 4 minúty neskôr hrali domáci presilovku a Špilár zvýšil na 2:0. S pribúdajúcimi minútami sa osmelili aj hostia z Kežmarku, ktorí mali niekoľko dobrých šancí. Pozorne chytajúceho Petríka však nedokázali prekonať. V II. tretine mali domáci niekoľko šancí, no hostia dobre a pozorne bránili. Kežmarok v 35. min využil presilovku o dvoch hráčov, keď Palovčík z ťažkého uhla prekonal brankára Petríka. Podtatrancov gól povzbudil a častejšie sa dostávali pred bránu Košičanov. Sľubné šance však nevedeli pretaviť do gólu. Pribrzdilo ich až zbytočné vylúčenie Šechného, ktorý napadol domáceho Bartoša a dostal trest na 5 minút plus do konca zápasu. Aj keď mali domáci po tomto vylúčení niekoľko sľubných šancí, strelecky sa už v druhej tretine nedokázali presadiť. V tretej tretine začali Košičania náporom a ich tlak vyústil v 48. minúte, keď Bartánus dal gól po samostatnej akcii a zvýšil na 3:1. V 55. minúte Gron upravil opäť po samostatnej akcii na 4:1. Avšak tento stav netrval dlho, pretože v 56. min upravil Pavličko na 4:2. Následne na to Javín zvýšil na 5:2. Posledné slovo však mali hostia, keď v záverečnej minúte hry Petrina upravil na konečných 5:3.

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Zvolenčania začali rozpačito a viac z hry mali Liptáci, ktorí sa presadili v oslabení v 9. minúte. Vtedy sa pred Ševelu s pukom po pravej strane dostal Hovorka, ideálne nahral Pupákovi a ten excelentne otvoril skóre. Zvolen, zaskočený vývojom zápasu, nehral dobre. Aj keď mal hernú aktivitu, gól sa mu nepodarilo vsietiť ani v presilových hrách. Až v druhej tretine ťažili Zvolenčania z početnej výhody, keď v 22. minúte po prihrávke Kloudu skóroval Frühauf strelou spoza ľavého kruhu pod hornú žŕdku. Liptáci potom viackrát ohrozili domáceho brankára Ševelu, no hra bola vyrovnaná. Gól padol opäť v presilovke, no tentoraz vyšla hosťom. Od modrej čiary pálil Rehák, puk sa odrazil od zadného mantinelu pred voľného Pohanku, ktorý ho bez problémov poslal do odkrytého priestoru Ševelovej bránky. Zvolen potom vyvinul tlak, avšak strely Cibuľu, Krayzela či Babku sa neujali. Opäť rozhodla presilovka, keď domáci využili v 34. minúte výhodu o dvoch hráčov. Klouda tentoraz našiel pred bránou Hvilu a ten vyrovnal na 2:2. O minútu neskôr išli domáci do vedenia, tentoraz hrali presilovku o jedného hráča. Gól padol po peknej akcii, keď Cibuľa potiahol puk po pravej strane a presne prihral Turekovi, ktorý nedal Falterovi žiadnu šancu. Liptáci potom mohli vyrovnať z presilovky, no strely obrancov od modrej čiary sa neujali. V závere tretiny mal naopak navrch Zvolen, no z dobrých príležitostí gól do šatne hosťom nedali ani Hvila, ani Klouda.
V tretej tretine Zvolen už udržal jednogólové vedenie. Spoliehal sa na postupné útoky, keď najväčšiu šancu mal v 47. minúte Turek. Ten predviedol peknú individuálnu akciu, no pred Falterom sa nepresadil. Hosťom nevyšli rýchle protiútoky, domácim zase presilovky. V závere zápasu mohol skórovať Zvolen po peknej akcii Tureka s Krayzelom, no český legionár svoju šancu nevyužil. Liptákom nepomohla v poslednej minúte ani hra bez brankára.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Trenčín nastúpil v obrane už aj s Richardom Lintnerom, skalickej hviezde Žigmundovi Pálffymu zas diváci nezabudli poďakovať za jeho účinkovanie v drese Dukly v minulosti. Plynulosť hry v prvej tretine trpela na množstvo vylúčení, niekedy až úzkostlivých a kontroverzných, preto ani jedno mužstvo nedokázalo získať hernú prevahu. Najbližšie ku gólu mali domáci, ktorí dvakrát nastrelili žŕdku. V 12. min sa ocitli štyria osamotení Trenčania pred Rybárom a Haščák zblízka napálil do hornej žŕdky. O minútu trafil ľavú žrdku v presilovke Húževka. Ďalšiu žŕdku skalickej bránky opečiatkoval v 22. min Fatyka a tak sa činu chopili hostia. V 24. min Mikúš šikovnou strelou od mantinelu po ľade k žŕdke presne otvoril skóre. Domáci sa snažili o vyrovnanie, chýbal im však pokoj v zakončení. Hostia sa snažili strieľať na Hálu z každej pozície. Vyrovnanie prišlo v 38. min, keď v presilovke Pardavý tečoval Křetinského strelu od modrej. V tretej časti musel viacero veľmi nepríjemných striel Skaličanov odrážať domáci brankár Hála, ktorý v 51. minúte v poslednej chvíli prerušil Kocákov takmer gólový slalom. Potom však Trenčania exhibičným spôsobom dokonali obrat v zápase. Najskôr skóroval Trochta v 52. minúte bekhendom cez zhluk hráčov a o 19 sekúnd neskôr zvyšoval Pardavý. Potom hrali domáci dlhú presilovku o dvoch hráčov a v 54. min Húževka zblízka prestrelil brankára, pričom o necelé dve minúty tiež v presilovke Nemec strelou spomedzi kruhov zavŕšil dielo skalickej skazy.

MHC Martin - HK Ardo Nitra 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Martinčania začali zápas tak ako sa na domáce mužstvo patrí a z úvodného náporu vyťažili dva rýchle góly. Skóre otvoril v 3. min Říha, ktorý z nemožného uhla nachytal na hruškách brankára Račka. Druhý martinský gól padol v 5. min, keď si dezorientovaný Vozdecký strelil čistého vlastenca. Tak zaskočiť Račka by v tej chvíli lepšie nedokázal žiaden z martinských hokejistov. Po tomto údere sa do bránky Nitra postavil Konrád. V ďalšom priebehu I. tretiny domáci prenechali iniciatívu svojmu súperovi, čím Nitrania nepohrdli.
V 17. min Tomáš Chrenko využil zmätky v obrannom pásme a bolo už len 2:1. V druhej tretine sa martinský stroj opäť naštartoval. Čo nevyšlo v 26. min Važanovi, ktorý trafil žŕdku hosťujúcej bránky, to sa podarilo Podstavekovi v 34. min. Po jeho brejku, ktorý zakončil učebnicovým blafákom, bol Martin znovu pevne v sedle - 3:1.
V tretej tretine padli tri góly v rozpätí 94 sekúnd. Najskôr Kováčik v 46. min dorazil puk za Dzubinov chrbát - 3:2. Potom o 61 sekúnd trafil do čierneho Koložváry - 4:2. Napokon rýchlu prestrelku ukončil Lipiansky - 4:3. Výsledok zápasu pečatil v 54. min Klepáč v dvojnásobnej početnej výhode Martina. Hosťom sa nepodarilo zápas viac zdramatizovať ani počas powerplay.

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Žilina 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Po sérii viacerých dorážok v bránkovisku otvoril v 4. min skóre veterán Kontšek. Žilina bola v úvode lepším tímom. Kamzíci si prvú šancu vypracovali až v 9. min, keď Marcinkov príklep obtrel tyč Ottosonovej brány.
Hostia sa v úvodnej tretine úspešne ubránili trom presilovým hrám najmä vďaka výbornému forčekingu, keď narúšali rozohrávky Podtatrancov už v ich obrannej tretine. V 20. min spálil veľkú šancu na vyrovnanie Jabrocký, keď sám pred Ottossonom mieril len do jeho betónov. Druhú tretinu začal Poprad o poznanie aktívnejšie, úvodnú šancu v presilovej hre spálil český hokejista Vrbata. Vzápätí po krížnej nahrávke Jabrockého nedal zoči voči gólmanovi hostí Jarolín. Poprad pokračoval v nátlakovej hre, avšak žilinská defenzíva odolávala aj v oslabeniach o dvoch hráčov. Obrovskú príležitosť vyrovnať mal v 31. min Jasovský, pred poloprázdnou bránou však puk minul. Vlci sa takmer počas celej druhej časti nedokázali vymaniť spod popradského tlaku. Stačilo však jedno zaváhanie domácej obrany a hostia opäť trestali. Strelu Kontšeka Šimonovič ešte vyrazil, ale nedôsledne pokrytý Havel dorazil puk do bránky.
Do tretej tretiny nastúpili lepšie opäť domáci a prebralo sa aj popradské publikum. Jednu z najväčších možností mal mladík Haščák, ktorého famózne vychytal švédsky brankár v službách Žiliny Ottoson. V 47. min nastala ďalšia zo skrumáží, no veľmi aktívny Jabrocký nebol ani tentoraz úspešný. Popradské zúfalstvo vyvrcholilo v závere stretnutia, keď ani 75-sekundová presilovka o dvoch hráčov nestačila na ohrozenie súperovho