08. decembra 2006

Výsledky zápasov hokejovej Extraligy

Hokej - extraliga - 32. kolo: HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:3 (4:1, 0:2, 1:0) Góly: 1. Hollý (Gula), 7. T. Višňovský (M. Ivičič) 19. Hollý (M. Ivičič), 19. R. Školiak (Kocák), 42. R. Školiak ...

Hokej - extraliga - 32. kolo:

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:3 (4:1, 0:2, 1:0)

Góly: 1. Hollý (Gula), 7. T. Višňovský (M. Ivičič) 19. Hollý (M. Ivičič), 19. R. Školiak (Kocák), 42. R. Školiak (Kocák) - 12. A. Kroták (Škovira), 26. Marcel Haščák (V. Král), 40. Jerofejevs (Škovira)

Vylúčení: 10:12 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kurmann (Švajč.) - M. Novák, Bulko, 2600 divákov.

Skalickí hokejisti svoje odhodlanie odlepiť sa z dna extraligovej tabuľky dali najavo hneď od úvodu. Už v prvej minúte sa pred Kožucha preštrikoval z pravej strany Hollý a strelou zápästím otvoril skóre. V 7. min kapitán domácich Višňovský využil presilovku piatich proti trom, keď do prázdnej brány zakončil kombináciu celej prvej päťky. V 11. min mohol zvýšiť Liška v oslabení na rozdiel troch gólov, no neuspel. Na druhej strane o minútu neskôr v rovnakej situácii Kroták nezaváhal a znížil na 2:1. V 19. min sa pred Kožuchom najlepšie zorientoval Hollý, ktorý svojím druhým gólom vrátil Skalici opäť dvojgólový náskok. V tej istej minúte si hostia nešťastne zrazili puk do brány a rozhodcovia presný zásah pripísali Renému Školiakovi. Druhá tretina bola poznačená vylúčeniami a hru v nerovnovážnom stave lepšie zvládli hosťujúci hráči. V 26. min sa Popradčanom podarilo Haščákom znížiť na 4:2 pri signalizovanej výhode a v 39. min v presilovke Jerofejevs vrátil stretnutiu dramatický náboj. V 42. min však po peknej kombinácii celého útoku dal R. Školiak skóre konečnú podobu aj preto, že pri šanciach hosťujúcich hokejistov sa zaskvel domáci brankár Hamerlík.

HKm Zvolen - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 8. Igor Majeský (J. Kopecký), 26. Ščibran (Kubenko, Gašpar), 40. Štork (Babka, Igor Majeský), 42. Priechodský (Gunko, J. Kopecký) - 35. Michel Miklík (Marek Hovorka, Grman), 37. Michel Miklík (Marek Hovorka, Trochta)

Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: 58. Igor Majeský 5+DKZ za faul lakťom - 52. M. Droppa 10 min nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Horínek, Tvrdoň, 1522 divákov.

Vo Zvolene sa od začiatku zápasu hral obojstranne svižný hokej s miernou prevahou domácich hráčov. Tí pretavili svoju aktivitu do úvodného gólu v 8. min, keď v presilovke odrazený puk zužitkoval Majeský. Mikulášania zvýšili tempo. V 11. min Hovorkovi vystihol úmysel Šimonovič. V závere tretiny nevyužili hostia početnú výhodu o dvoch hráčov. Hoci mali šance, Šimonovič čaroval. Ani po prestávke Milec zblízka gólmana Zvolena neprekonal. Na opačnej strane sa to síce podarilo Cibuľovi, ale už do posunutej bránky a gól neplatil. Až Ščibran v 26. min využil spoluprácu Gašpara s Kubenkom a bolo 2:0. V 35. min však prešiel nečakane puk pomedzi Šimonovičove betóny a radovať sa mohol Miklík. O dve minúty neskôr Trochta vyhral buly, Hovorka následne prihral Miklíkovi a ten sa opäť nemýlil - 2:2. Domáci zdvihli hlavu v presilovke, keď ich niekoľko sekúnd pred druhým klaksónom od modrej dostal do vedenia Štork. V záverečnej tretine Zvolenčania zasadili Liptákom rozhodujúci úder v presilovke, keď Priechodský spoza kruhu prekonal výborného Faltera. Hostia sa potom snažili znížiť nepriaznivé skóre, no domáci ich do veľkých príležitostí nepustili. V závere zápasu sa pokúsili Mikulášania o powerplay. Na trestnej lavici navyše sedel Majeský, no početnú výhodu už nevyužili. Naopak Paciga, ktorý nastúpil iba na záverečné sekundy zápasu, netrafil puk do opustenej bránky.

HC Košice - MsHK Žilina 5:1 (0:0, 2:1, 3:1)

Góly: 28. Lipiansky (Jendek, I. Droppa), 32. S. Gron (K. Kováč, Pleva), 46. Lažo (Javín), 48. Javín (Kontšek), 50. M. Šterbák (Javín, Juraj Faith) - 32. Lelkeš (Krajčí)

Vylúčení: 9:10 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Kubuš - Halecký, Valach, 5340 divákov.

Košičania sa do stretnutia so Žilinou rozbiehali len postupne. Prvá tretina bola úrovňou najslabšia a chýbali v nej aj góly. Žilinčan Opatovský k nemu nemal ďaleko, ale v 4. min osamotený minul spomedzi kruhov. Od modrej to potom skúšal Slovák, ale ani Opatovský teč za Lipovským neskončil. A ani ďalšia strela Slováka v presilovke o dvoch hráčov v 12. min Lipovského neprekvapila. Na opačnej strane musel Petrík zasahovať po Lažovom pokuse v presilovke a Špilár sa pred ním v 17. min ocitol osamotený, no žilinský brankár reagoval pohotovo. V druhej tretine prišla spŕška striel na Petríkovu bránku, ale gólom sa skončila až tá Lipianskeho. V 28. min ho ideálne našiel Šimurda a Lipiansky umiestnenou strelou otvoril účet. Vyrovnať mohli Tománek s Oravcom, ale proti bol Lipovský. Košický brankár však vyrobil kiks v 32. min, Krajčí mu za bránkou vzal puk a Lelkešovi nezostávalo nič iné ako len pohodlne vyrovnať. Košičania reagovali okamžite, Gron pri svojej premiére v drese oceliarov dostal svoj tím do vedenia. V závere druhej tretiny hrala Žilina dvojminútovú presilovku piatich proti trom, ale neúspešne. V tretej dvadsaťminútovke Košičania svojho súpera prevalcovali. Najskôr Lažo prestrelil Petríka, potom pri presilovke o dvoch mužov trafil od modrej Javín. A inkasoval aj striedajúci Marek Laco, ktorého v presilovke prekonal Šterbák.

MHC Martin - Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Góly: 45. Török (Klepáč), 60. Trokan (Beran, Špirko) - 1. Pardavý (Melichárek), 44. Heš (V. Nemec, Húževka), 59. Urban (Húževka, V. Nemec)

Vylúčení: 10:12 na 2 min, navyše: Hriňa (Martin) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Baluška - Mášik, Mihajlo, 3600 divákov.

Domáci brankár Dzubina si ešte ani nesiahol na puk a už v 48. sekunde ho musel vyťahovať zo svojej bránky po strele Pardavého. V 7. min nastrelil Hriňa žrďku trenčianskej bránky. Aj v druhej tretine mali domáci drvivú prevahu, no koncovka bola ich veľkou slabinou. V 34. min už diváci kričali gól, ale bola to radosť predčasná, lebo Troliga mieril iba do bočnej siete. Na začiatku tretej tretiny Važan by pri svojom pokuse tiež potreboval mať súperovu bránku o pár centimetrov širšiu. V 44. min šokoval publikum Heš, ktorý v oslabení hostí pridal druhý trenčiansky gól. Ale už o 55 sekúnd neskôr, stále v tej istej presilovke Martina odčaroval streleckú kliatbu domácich Török - 1:2. V 59. min však domáci inkasovali ešte raz, keď v oslabení hostí trafil do čierneho Urban - 1:3. Následne musel byť zápas na 10 minút prerušený pre zahádzanú ľadovú plochu. Po tejto vynútenej pauze sa zápas dohral a Trokan 21 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri power play Martina znížil na konečných 2:3.

HK Dynamax-oil Nitra - Slovan Bratislava 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 48. Vozdecký (Kmeč, Švarný), rozhodujúci sam. nájazd Ľ. Kolník - 30. Ľ. Hurtaj (Kuľha, Pavlas)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Bednár, Orolin, 3860 divákov.

Pod Zoborom sa od úvodu pred plnými tribúnami hral rýchly a atraktívny hokej. Po úvodnom oťukávaní mali prvú šancu domáci, ale Vala nezakončil presne. Na druhej strane neuspel zoči-voči Lakosilovi ani Pašek. Gólový účet stretnutia otvoril v 30. min po biliardovej akcii belasých ich kapitán Hurtaj. Následne mohli vyrovnať Kováčik i Vozdecký, no fínsky gólman Hovi bol pozorný. Pre domácich vytúžený vyrovnávajúci gól prišiel v 48. min počas presilovej hry, keď zblízka skóroval aktívny Vozdecký. V ďalšom priebehu sa šance striedali na oboch stranách, ale obaja brankári dominovali. V závere 100 sekúnd pred koncom odmietol mečbal Kuľha. V predĺžení mal najväčšiu šancu hosťujúci Uram. Rozhodnutie museli priniesť až samostatné nájazdy, z prvej pätice sa radovali Kuľha a Kolník a potom sa na gól dlho čakalo. Až v 17. sérii dal dráme definitívnu bodku Kolník.