04. novembra 2008

Výsledok zápasu Slovan - Martin

Hokej - Slovnaft extraliga - dohrávka 28. kola: HC Slovan Bratislava - MHC Martin 6:2 (0:0, 3:1, 3:1) Góly: 23. Šiffalovič (Kukumberg), 24. Uram (Liščák), 28. Vaic (Kropáč, Lažo), 41. Vaic (Lažo, ...

BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - dohrávka 28. kola: HC Slovan Bratislava - MHC Martin 6:2 (0:0, 3:1, 3:1) Góly: 23. Šiffalovič (Kukumberg), 24. Uram (Liščák), 28. Vaic (Kropáč, Lažo), 41. Vaic (Lažo, Kropáč), 49. Lažo (Vaic), 55. Vaic (Lažo, Kropáč) - 35. Džerinš (Babka, I. Dornič), 57. L. Havel (Mahdalík, L. Říha) Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - M. Novák, Stano, 4387 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Devečka, Sersen, Hlavačka, M. Hruška, Pavlas, Bohunický, Hančák, Huba - Lažo, Vaic, Kropáč - Kuľha, Kukumberg, Hujsa - Uram, Hreus, Liščák - Gráčik, Baček, Šiffalovič Martin: Lakosil - Kolba, Babka, J. Polák, Klepáč, Vantroba, I. Ďatelinka - Džerinš, M. Beran, I. Dornič - L. Havel, L. Říha, Appel - Škumát, Marek Hovorka, Mahdalík Vyrovnaná prvá tretina veľa šancí nepriniesla, hralo sa väčšinou v strednom pásme. Slovan v jej závere nevyužil bez sekundy minútovú presilovku o dvoch hráčov. Hráči majstra sa z gólovej radosti tešili až v druhej časti hry. Najskôr síce vo vlastnom oslabení v prvých sekundách prostrednej tretiny nevyužili svoje dobré príležitosti Vaic a Kropáč, v 23. min však potiahol po ľavej strane puk Kukumberg, jeho tvrdú strelu vyrazil Lakosil iba pred Šiffaloviča, ktorý puk bekhendom dopravil do siete a tešil sa z premiérového gólu v extralige. Slovan od tej chvíle prebral iniciatívu a už o dve minúty viedol o dva góly, keď Liščák našiel na modrej martinskými obrancami zabudnutého Urama, ktorého nájazd síce Lakosil na chvíľu zachytil do lapačky, ale puk napokon skončil v sieti. Po góle sa pár minút nehralo, na ľade sa objavili sponzorské automobily, ktoré uvoľňovali miesto v tuneli pre rolbu. Slovan pokračoval v zlepšenom výkone a v 28. min sa pri presilovke do listiny strelcov zapísal aj Vaic, ktorého pri presilovkovej akcii na jeden dotyk našli Lažo a Kropáč. Po góle sa domáci hrajúci už iba na tri útoky, akoby uspokojili s vedením, Martinčania otvorili hru a hral sa ofenzívny hokej. Oba tímy sa v jednej pasáži s ľahkosťou dostávali pred brankárov, ale snažili sa zakončovať skôr na krásu ako na efekt. Hostia sa dočkali v 35. min, na trestnej lavici sedeli až dvaja domáci a Babkovu strelu od modrej tečoval do bránky Džerinš. Hneď po otváracom buly tretej tretiny potiahol puk po pravom krídle Lažo, Lakosil jeho strelu opäť len vyrazil a Vaic už nemal problém druhýkrát v zápase skórovať. Na hokejke mal kapitán Slovana aj hetrik, jeho strela sa odrazila od ľavej žŕdky a puk pohotovo vrátil do siete Lažo. Šiltovky na ľad na oslavu hetriku doleteli až v 55. min, keď centra prvého útoku šikovne pred bránkou opäť našiel Lažo a nekrytý Vaic už nemal problém prekonať Lakosila - 6:1. Výsledok na konečných 6:2 skorigoval po sklepnutí vysokého puku pred prázdnou bránkou Havel. Hlasy: Róbert Pukalovič (tréner Slovana): "Naši hráči až do stavu 3:0 hrali to, čo sme od nich očakávali. Potom z nepochopiteľných príčin sa opäť objavili uletené časové úseky, Martin dal v jednom z nich gól. O výsledku zápasu rozhodol náš gól na začiatku tretej tretiny, potom sme sa snažili hru kontrolovať. Som rád, že séria troch domácich stretnutí v rade skončila našimi víťazstvami." Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Prišli sme v oklieštenej zostave, keďže nám vypadli Macho (poranené zápästie) a Török. Na našej hre bolo cítiť, že sme hrali na tri útoky. Prvá tretina z nášho pohľadu bola dobrá, hrali sme ako vždy u súperov, bránili stredné pásmo. V druhej časti hry sme dostali rýchle góly, ktoré rozhodli. Naši hráči urobili individuálne chyby, ktoré Slovan potrestal." SITA