Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. apríla 2011

Výstava Anikó Bottovej vo fotogalérii Trafačka v NitreAnikó Bottová „Portréty“ - výstava fotografií Fotogaléria Trafačka, budova Pardonu, Janka Kráľa 65, Nitra V piatok 29. apríla 2011 o 18:00 hod. ...Zdieľať
aniko bottova fotografia Foto: Anikó BottováBRATISLAVA 28. apríla (WBN/PR) -


Anikó Bottová „Portréty“ - výstava fotografií
Fotogaléria Trafačka, budova Pardonu, Janka Kráľa 65, Nitra

V piatok 29. apríla 2011 o 18:00 hod. sa vo fotogalérii Trafačka uskutoční otvorenie výstavy fotografií, ktorých autorkou je Anikó Bottová.
Fotografka zo Želiezoviec objavila čaro fotografie len pred pár rokmi. Zaujali ju web stránky rôznych majstrov fotografického umenia, následne začala fotiť tiež sama. Najprv to bolo malým kompaktom, potom aj „bridge fotoaparátom“. Po roku prešla na zrkadlovku vybavenú potrebnými objektívmi. Tematicky sa na začiatku venovala prírode, po ktorej prišla na rad i figurálna tvorba. Úplne prirodzene ju zaujala sociálna fotografia. Po niekoľkých návštevách neďalekej rómskej osady a spoznávaní jej obyvateľov začali vznikať portréty či skupinové fotografie, z ktorých výber predstaví v týchto dňoch v Nitre.
A. Bottová publikuje fotografie na maďarských, slovenských a českých portáloch.
Výstava „Portréty“ potrvá do 20. mája. Všetkých srdečne pozývame.

Fotogaléria Trafačka sa nachádza v zrekonštruovanej budove bývalej transformátorovej stanice a je novým priestorom pre fotografiu. Galériu založil nitriansky fotograf František Kolář. Jej ambíciou je poskytnúť výstavný priestor významným protagonistom fotografického umenia a tiež otvoriť dvere súčasným talentovaným fotografom, ktorým učarila fotografia. Výstavný priestor v prízemí trafostanice je myšlienkovo prepojený s podkrovím budovy, kde sa nachádza ateliér. V ňom sa už v súčasnej dobe konajú vzdelávacie kurzy v odbore fotografia. Výstavy, kurzy, workshopy, semináre sú hlavným smerovaním fotogalérie.

Informácie o fotogalérii Trafačka nájdete na: www.trafacka.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislave zahrajú skupiny Handsome Furs a Quimby
<< predchádzajúci článok
Wilsonic sa o slovenskú elektroniku zaujíma!