Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. februára 2006

Weiss kandidátom na trénersky post v ruskom SaturneKouč slovenského majstra Artmedia Bratislava Vladimír Weiss je jedným z adeptov na uvoľnený trénerský post v ruskom futbalovom klube Saturn Moskovská oblasť. Informáciu o rokovaniach zástupcov ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. februára (WN/SITA) - Kouč slovenského majstra Artmedia Bratislava Vladimír Weiss je jedným z adeptov na uvoľnený trénerský post v ruskom futbalovom klube Saturn Moskovská oblasť. Informáciu o rokovaniach zástupcov Saturnu so 41-ročným slovenským kormidelníkom priniesol český denník Sport a potvrdzujú ju aj ruské média. Do Saturnu Moskovská oblasť v zime prestúpil obranca Artmedie Ján Ďurica.

Oficiálna stránka ruského klubu, známeho v minulosti ako Saturn Ramenskoje, uvádza, že Weiss je jedným z horúcich kandidátov na post hlavného trénera mužstva. Podľa Rusov je to perspektívny odborník, ktorého plusom je aj to, že dobre ovláda ruský jazyk. Weissovými konkurentmi sú ďalší známi tréneri, napríklad bývalí kormidelníci ruskej zbornej Georgij Jarcev, či Anatolij Byšovec, ale aj Ukrajinec Viačeslav Groznyj z Metalurgu Zaporožie. Generálny riaditeľ Saturnu Moskovská oblasť Michail Voroncov vyhlásil, že klub bude mať nového trénera už vo štvrtok na prvom tréningu počas sústredenia v Holandsku, čo by Vladimíra Weissa z hry prakticky vyradzovalo. "V daný moment vám môžem povedať, že okruh kandidátov sa zúžil na minimum. Meno nášho nového kouča možno bude známe už v stredu večer," nechcel Voroncov uviesť nič konkrétnejšie.

Vedenie Saturnu odvolalo tento týždeň z funkcie hlavného trénera Vladimira Ševčuka a posledné tréningy viedol jeho dovtedajší asistent Alexej Belenkov. Tento týždeň dostali po dohovore s funkcionármi voľno Slovák Ján Ďurica aj český gólman Antonín Kinský, ktorí sa pripoja k spoluhráčom až priamo v Holandsku.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zjazd žien na ZOH vyhrala Dorfmeisterová,Slovenky v 4.desiatke
<< predchádzajúci článok
Slováci s Ronaldom Petrovickým, ale bez Stümpela