Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. októbra 2007

Za jeden deň na východe zadržali až 52 migrantovAž 52 nelegálnych migrantov, ktorí prekročili štátnu hranicu, zadržala polícia v utorok na východe Slovenskej republiky. Hraničná polícia Sobrance a hraničná kontrola v Ubli v utorok popoludní ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Až 52 nelegálnych migrantov, ktorí prekročili štátnu hranicu, zadržala polícia v utorok na východe Slovenskej republiky. Hraničná polícia Sobrance a hraničná kontrola v Ubli v utorok popoludní zadržali pri vodárenskej nádrži Starina v sninskom okrese 12 štátnych príslušníkov Pakistanu. Ako informovala Vladimíra Hrebeňáková z komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra, miesto neoprávneného vstupu na územie SR polícia preveruje. Cudzinci sú dočasne umiestnení na oddelení hraničnej kontroly v Uliči.

Druhú, 40-člennú skupinu ilegálnych migrantov zadržali v utorok pred polnocou hliadky hraničnej kontroly Podhoroď a hraničnej polície Sobrance medzi obcami Ruský Hrabovec – Podhoroď v okrese Sobrance. V skupine bolo 30 Indov a 10 Pakistancov. "Cudzincov sprevádzal cez štátnu hranicu z Ukrajiny na Slovensko štátny príslušník Ukrajiny, voči ktorému vyšetrovateľ Úradu hraničnej a cudzineckej polície Bratislava začal trestné stíhanie pre zločin prevádzačstva," informovala Hrebeňáková. Cudzincov dočasne umiestnili v Podhorodi.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sudcovia ústavného súdu vyzývajú kolegu, aby zvážil odchod
<< predchádzajúci článok
SR v globálnom rebríčku konkurencieschopnosti klesla

Za jeden deň na východe zadržali až 52 migrantov - diskusné fórum čitateľov