Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. augusta 2006

Zabudnite na vojnu, poďme sa zosobášiťPäťdesiat párov zo severného Izraela malo v pondelok spoločnú svadbu v Tel Avive. Išlo o páry, ktoré museli zrušiť sobáš v priebehu minulého mesiaca, keď na ich región dopadlo viac ako 4 tisíc ...Zdieľať

TEL AVIV 15. augusta (WEBNOVINY) - Päťdesiat párov zo severného Izraela malo v pondelok spoločnú svadbu v Tel Avive. Išlo o páry, ktoré museli zrušiť sobáš v priebehu minulého mesiaca, keď na ich región dopadlo viac ako 4 tisíc rakiet odpálených milíciami libanonskej organizácie Hizballáh. Päťdesiat párov zosobášil jeden rabín a počas prvého dňa prímeria strieľali iba zátky šampanského. Spoločnú oslavu v starom telavivskom prístave mali zadarmo, pretože izraelské firmy na ňu prispeli sumou 2,5 milióna dolárov.

"Je to prirodzená odpoveď nášmu nepriateľovi," povedal jeden z dvojice izraelských hlavných rabínov Jonah Mecger, ktorý viedol obrad na prístavnej promenáde. Dodal, že organizácia Hizballáh "chcela zničiť židovské domácnosti, ale tieto páry ich budujú". Každá dvojica si mohla pozvať sto hostí, ale celkovo s predstaviteľmi tlače a náhodnými pozorovateľmi sa tam stretlo najmenej 6 tisíc ľudí.

Päťdesiat párov vybrali z 300 dvojíc, ktoré sa na spoločnú svadbu prihlásili potom, čo im pôvodne plánované sobáše v mestách Tiberias, Kirjat Šmona, Safed či Haifa prerušila vojna. Dvadsaťšesťročná Leah Rosenbergová povedala, že najprv bola sklamaná z toho, že zrušila plány, ale hromadná svadba sa ukázala pekná. "Je to pekné, ale nie je to, čo som plánoval," povedal 25-ročný Bella Agronov. "Ale je to zábavné. A je to ďaleko od kaťúš."

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vianočný príspevok chcú aj pre bývalých policajtov a vojakov
<< predchádzajúci článok
BA chce odškodné za zrušenie letov na letisku Heathrow