Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. júla 2007

Začali sa predčasné parlamentné voľby v TureckuObyvatelia Turecka začali v nedeľu ráno hlasovať v predčasných parlamentných voľbách, v ktorých sa očakáva víťazstvo súčasnej vládnej strany s islamskými koreňmi. Informoval o tom spravodajský ...Zdieľať

ANKARA 22. júla (WEBNOVINY) - Obyvatelia Turecka začali v nedeľu ráno hlasovať v predčasných parlamentných voľbách, v ktorých sa očakáva víťazstvo súčasnej vládnej strany s islamskými koreňmi. Informoval o tom spravodajský kanál CNN-Türk. Hlasovanie vo východných provinciách krajiny sa začalo o 7:00 miestneho času (6:00 SELČ) a bude pokračovať do 16:00 (15:00 SELČ). Volebné miestnosti v západnej časti Turecka otvoria i zatvoria o hodinu neskôr. Prvé predbežné výsledky by mali byť známe vo večerných hodinách.

O 550 kresiel v parlamente sa uchádza 14 strán a 700 nezávislých kandidátov. Podľa prieskumov by mala vo voľbách opäť zvíťaziť Strana spravodlivosti a rozvoja premiéra Recepa Tayyipa Erdogana. Takmer 160 000 volebných miestností bude môcť využiť okolo 42,5 milióna oprávnených voličov.

SITA/AFP/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ by podľa Maňku mala preveriť konvergenčné kritériá
<< predchádzajúci článok
Európa zápasí s extrémami počasia

Začali sa predčasné parlamentné voľby v Turecku - diskusné fórum čitateľov

Jak vypadá politické Turecko22.7. 10:36:57