Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2023

Začali výstavby bulharsko-srbského plynovodu, bude diverzifikovať dodávky energií do regiónu závislého od ruského plynuPrezidenti Bulharska a Srbska v stredu inaugurovali výstavbu bulharskej časti prepojenia plynovodov, ktorého cieľom je diverzifikovať dodávky energií do regiónu donedávna takmer úplne závislého od zemného ...Zdieľať
gettyimages 869042214 676x507 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Prezidenti Bulharska a Srbska v stredu inaugurovali výstavbu bulharskej časti prepojenia plynovodov, ktorého cieľom je diverzifikovať dodávky energií do regiónu donedávna takmer úplne závislého od zemného plynu z Ruska.

Prístup k globálnemu trhu


Projekt v hodnote 85,5 milióna eur je jedným z niekoľkých plánovaných prepojení plynovodov, ktoré poskytnú východným členom Európskej únie a kandidátskym krajinám na členstvo v Únii prístup ku globálnemu trhu s plynom.

Prepojenie plynovodov dlhé 170 kilometrov, ktoré z väčšej časti zaplatí EÚ, spojí bulharské mesto Novi Iskar s mestom Niš na juhu Srbska.

Prepravná kapacita prepojenia


Plánovaná úvodná prepravná kapacita prepojenia je 1,8 miliardy metrov kubických plynu ročne s možnosťou reverzného toku.

Cieľom prepojenia je dopravovať plyn z Azerbajdžanu cez nový plynovod končiaci sa v Taliansku a zároveň poskytnúť Srbsku prístup k prístavom v Grécku, do ktorých sa dováža skvapalnený zemný plyn (LNG).


Zdroj: Webnoviny.sk - Začali výstavby bulharsko-srbského plynovodu, bude diverzifikovať dodávky energií do regiónu závislého od ruského plynu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS podľa Cigánikovej už 17-krát zabránila obmedzeniu či zákazu interrupcií, ale Čepček „nikdy nespí“
<< predchádzajúci článok
Kontroly na hraniciach Česka so Slovenskom skončia 4. februára