Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

11. júla 2018

Záchranu thajských futbalistov sfilmujú, zobrazí odvahu a hrdinstvo dramatickej akcieSpoločnosť Pure Flix Entertainment plánuje priniesť na filmové plátna príbeh mladých thajských futbalistov, ktorých zachránili zo zaplavenej jaskyne, informuje o tom magazín Hollywood ...Zdieľať
thailand cave_search_99661 1d68e8467ecc44d0982b39370ed9b014 676x493 BRATISLAVA 11. júla  - Spoločnosť Pure Flix Entertainment plánuje priniesť na filmové plátna príbeh mladých thajských futbalistov, ktorých zachránili zo zaplavenej jaskyne, informuje o tom magazín Hollywood Reporter.


Spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ nezávislého kresťanského filmového a televízneho štúdia Michael Scott, ktorý čiastočne žije v Thajsku, strávil niekoľko dní priamo na mieste dramatickej záchrannej akcie. "Odvaha a hrdinstvo, ktorých som bol svedkom, sú neuveriteľne inšpiratívne, takže "áno", bude to film pre nás," povedal Scott pre Hollywood Reporter počas telefonického rozhovoru.

 

Film má byť inšpiratívny


Snímku podľa neho pravdepodobne uvedú pod svojou mainstreamovejšou značkou Pinnacle Peak, ktorá na jeseň prinesie do amerických kín aj novú, modernú adaptáciu románu Malé ženy. "Nemusí to byť kresťanský film, stačí, že bude inšpiratívny," doplnil Scott, ktorý sa podľa vlastných slov prostredníctvom svojich thajských kontaktov rozprával s niektorými z asi 90 potápačov, ktorí sa podieľali na záchrane, i príbuznými chlapcov.Producent si plánuje v nadchádzajúcich týždňoch zvolať scenáristov a na film, ktorého koproducentom by mal byť Adam Smith z Kaos Entertainment, chce vynaložiť rozpočet 30 až 60 miliónov dolárov (v prepočte 26 až 51 miliónov eur). Scott v Thajsku nakrútil v rokoch 2008 - 2011 päť filmov a predbežne plánuje, že tam vznikne aj snímka o záchrane chlapcov.

 

 

Vzdanie pocty všetkým zúčastneným


Príbeh sa pre neho podľa jeho slov stal osobnejším, keď v piatok zahynul jeden z potápačov, bývalý člen elitnej jednotky thajského námorníctva Saman Kunan, ktorý ako dobrovoľník pomáhal záchranárom, pretože bol priateľom jeho manželky. "Toto nie je len o filme, je to o vzdaní pocty všetkým zúčastneným, vrátane vojaka, ktorý zahynul. Bola to skutočne tímová práca, na ktorej sa podieľali Briti, Austrálčania, Američania a Thajčania," uviedol s tým, že sa od potápačov dozvedeli neuveriteľné príbehy.Dvanásť chlapcov vo veku 11 až 16 rokov spolu so svojím trénerom vošlo 23. júna po futbalovom tréningu do jaskyne Tham Luang, monzúnové dažde však rýchlo zatopili chodby a znemožnili im dostať sa von. O desať dní neskôr ich našli britskí potápači. Riskantnú trojdňovú operáciu, na ktorej sa podieľali potápači z Thajska i zo zahraničia, odštartovali záchranári v nedeľu. Chlapcov a ich trénera museli postupne jedného po druhom previesť zložitým jaskynným systémom vrátane chodieb, ktoré sú až po strop zaplavené vodou. Na tento účel sa chlapci učili základy potápania, hoci doteraz s ním nemali žiadne skúsenosti.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Záchranu thajských futbalistov sfilmujú, zobrazí odvahu a hrdinstvo dramatickej akcie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel najškaredší pes na svete buldog Zsa Zsa
<< predchádzajúci článok
Herca Dušana Cinkotu prepustili z väzenia

Záchranu thajských futbalistov sfilmujú, zobrazí odvahu a hrdinstvo dramatickej akcie - diskusné fórum čitateľov