Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

11. júla 2018

Princa Harryho a Meghan obkolesili v Írsku fanúšikoviaBritský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová počas návštevy Írska.Zdieľať
Britský princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová počas návštevy Írska. Foto: TASR/AP
 
Dublin 11. júla (TASR) - Stovky priaznivcov vyšli v stredu do ulíc írskeho hlavného mesta Dublin, aby aspoň na chvíľu videli britského princa Harryho a jeho manželku, bývalú americkú herečku Meghan Markleovú, ktorí sú na svojej prvej oficiálnej zahraničnej ceste ako manželia. Informovala o tom tlačová agentúra AP.


Študenti a turisti sa nahrnuli najmä k univerzite Trinity College v írskej metropole. Pokrikmi vítali a pozdravovali pár z britskej kráľovskej rodiny.

Horúcou témou bol futbal, keďže Anglicko hrá v stredu večer s Chorvátskom semifinálový zápas počas futbalových majstrovstiev sveta v Rusku. Harry položil davu ľudí otázku: "Všetci fandíte Anglicku?" a ďalej sa o futbale rozprával s univerzitnými študentmi.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, ako sa oficiálne volajú, sa v stredu už skôr stretli s írskym prezidentom Michaelom D. Higginsom v jeho oficiálnej rezidencii.

Keď sa Harryho jeden reportér opýtal, či "futbalová lopta mieri domov" - čo bola narážka na šance Anglicka zvíťaziť na svetovom šampionáte v Rusku - Harry vyvolal smiech, keď s úškrnom odpovedal: "Takmer určite."

Kráľovskí manželia navštívili aj sídlo Gaelskej atletickej asociácie (GAA), miesto masakru nazvaného Krvavá nedeľa, ktorý spáchali britskí vojaci proti civilistom v roku 1920.

Princ Harry v utorok vyhlásil, že chce využiť túto príležitosť a rozmýšľať o "ťažkých etapách" v dejinách Británie a Írska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislave sa v sobotu predvedú veterány zo začiatku 20. storočia
<< predchádzajúci článok
Laureáti japonskej ceny Praemium Imperiale sú aj C. Deneuve a R. Muti

Princa Harryho a Meghan obkolesili v Írsku fanúšikovia - diskusné fórum čitateľov