Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. novembra 2006

Záhumenského stiahol Fico podľa SDKÚ po tlaku opozície a médiíMarián Záhumenský sa nerozhodol opustiť svoju funkciu, ale stiahol ho Robert Fico na základe tlaku opozície a aj médií, povedal na utorňajšom brífingu predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Reagoval ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) - Marián Záhumenský sa nerozhodol opustiť svoju funkciu, ale stiahol ho Robert Fico na základe tlaku opozície a aj médií, povedal na utorňajšom brífingu predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Reagoval tak na odchod Mariana Záhumenského z funkcie štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva, o ktorom na tlačovej besede po rokovaní vlády informoval premiér Robert Fico. Záhumenský sa podľa Dzurindu dopustil učebnicového príkladu klientelizmu. Poľovačka "veľkopanská za peniaze daňových poplatníkov" bola tou kvapkou, keď Fico naplno pochopil, že Záhumenského neudrží, konštatoval ďalej Dzurinda na margo informácií, ktoré v utorok zverejnil denník Plus jeden deň.

Lídra SDKÚ-DS tiež znepokojuje, že premiér Robert Fico nemá silu odvolať štátneho tajomníka, ani takéto počínanie odsúdiť. "Niečo za tým nepochybne je, možno aj obava, aby sa zo Záhumenského nestal nezávislý poslanec," doplnil Dzurinda. Možnosť, že by sa Záhumenský stal nezávislým poslancom však označil iba za domnienku. "Osobne som presvedčený, že odchod Záhumenského bola len otázka času. Nemôže byť očividnejší príklad klientelizmu ako ten, čo urobil," dodal Dzurinda. Podľa neho nejde len o klientelizmus, ale aj o zneužitie verejnej funkcie a konflikt záujmov.

O odchode Mariana Záhumenského z funkcie v utorok informoval na tlačovej besede po rokovaní vlády premiér Robert Fico s tým, že mu to osobne oznámil Záhumenský. "Zobral som toto rozhodnutie na vedomie," dodal Fico. Záhumenský oznámil ministrovi pôdohospodárstva Miroslavovi Jureňovi, že z postu štátneho tajomníka rezortu odchádza z osobných dôvodov.

Štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva Marian Záhumenský sa po odchode z funkcie vráti späť do parlamentu. Z parlamentu bude musieť odísť poslanec Anton Bobrík, ktorý zložil sľub poslanca 1. augusta. Bobrík bude mať zrejme nárok na päťmesačné odstupné, keďže zákon, ktorý tento nárok upiera poslancom, čo boli v NR SR menej ako päť mesiacov, ešte nie je účinný. Bobrík tento zákon, ktorý parlament prijal 24. októbra, podporil.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
U študentov klesol záujem o pôžičky takmer o polovicu
<< predchádzajúci článok
Cena plynu by mala klesnúť o 40 halierov za meter kubický

Záhumenského stiahol Fico podľa SDKÚ po tlaku opozície a médií - diskusné fórum čitateľov