Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. novembra 2011

Zamestnanci sklární Slovglass na 60 percentách mzdyZamestnanci sklární Slovglass Poltár, ktoré sú v procese reštrukturalizácie, sú od minulého týždňa na 60 percentách mzdy, pece sú pre prerušenú dodávku plynu vyhasnuté. Uviedol to pre ...Zdieľať
slovglass poltar BANSKÁ BYSTRICA 16. novembra (SITA) - Zamestnanci sklární Slovglass Poltár, ktoré sú v procese reštrukturalizácie, sú od minulého týždňa na 60 percentách mzdy, pece sú pre prerušenú dodávku plynu vyhasnuté. Uviedol to pre agentúru SITA odborový predák v tejto firme Jozef Činčura s tým, že budúcnosť firmy je neistá. "Rozprával som sa s riaditeľom a povedal len, že máme počkať," povedal odborár.


Dodal, že výplaty za september, ktoré firma svojim 435 zamestnancom dlhovala, už v novembri vyplatila. Riaditeľ Slovglassu Poltár Karol Farkaš sa o situácii v podniku odmietol telefonicky rozprávať.

Ešte na jar o majetkový vstup do Slovglassu Poltár prejavila záujem nemecká sklárska firma German Crystal, člen koncernu AHG Industry. Firme ponúkali dlhodobý prenájom s následným odkúpením. K dohode napokon nedospeli.

Firmu Slovglass Poltár s.r.o. v marci 2009 prostredníctvom firmy Depozit Slovakia odkúpila spoločnosť Emel. Pôvodná firma Slovglass a.s. v konkurze ukončila svoju činnosť. V lete 2008 podala na Okresnom súde v Banskej Bystrici návrh na vyhlásenie konkurzu na firmu pre dlhotrvajúci negatívny ekonomický vývoj, pre ktorý sa firma dostala do úpadku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strana ANO patrí Nore Mojsejovej, dal jej ju Pavol Rusko
<< predchádzajúci článok
Ľudia s rizikovými faktormi majú väčšiu šancu prežiť infarkt