Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júla 2010

Zastrelili krajského poslanca za SMK BasternákaPoslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja Laszlóa Basternáka za SMK a bývalého primátora Hurbanova zastrelili v piatok popoludní, keď bol na prechádzke so psom. Informuje o tom portál ...Zdieľať
smk Foto: SITA

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) - Poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja Laszlóa Basternáka za SMK a bývalého primátora Hurbanova zastrelili v piatok popoludní, keď bol na prechádzke so psom. Informuje o tom portál sme.sk s odvolaním sa na zdroj z polície. Oficiálne sa polícia k prípadu odmieta vyjadriť. Basternák bol aj hlavným mestským kontrolórom. Počas prechádzky so psom na neho niekto strieľal už začiatkom marca. Guľka vtedy nikoho nezranila, pretože uviazla v železnej bráne.

Po incidente pred štyrmi mesiacmi poslanec pre denník Sme povedal, že na neho asi 30-ročný muž vystrelil, keď sa s manželkou vracal z prechádzky so psom. Neznámy muž sa objavil, keď ešte bola otvorená vstupná bránka do dvora, guľka minula manželku len o meter. Basternák tvrdil, že páchateľ mieril zo vzdialenosti asi štyroch metrov, pričom strelec nepovedal ani slovo. Poslanec ho nepoznal, myslel si však, že útok na jeho osobu súvisí s politikou. Povedal, že zo strachu požiada políciu o ochranu. Podľa internetovej verzie denníka sme.sk Basternák dostával anonymné listy. V čase, keď ešte sedel v primátorskom kresle Hurbanova, mu niekto hodil do domu balóniky napustené farbou.

V novembri minulého roka niekto v Komjaticiach úmyselne podpálil rodičovský dom nitrianskej podžupanky Ľubice Burdovej za Smer-SD. Tá to vtedy označila za vyhrážku. Hovorila o pomste, ktorú spájala so svojimi poslaneckými aktivitami. "Sú to mafiánske praktiky. Mám veľmi zlý pocit, že niečo takéto sa môže diať v našej spoločnosti," povedala denníku Sme po požiari. Po správe o smrti Basternáka zostala zaskočená a zdesená rovnako ako podžupan Ján Vančo. Župan Milan Belica podľa sme.sk nedvíha mobil a jeho hovorca má dovolenku.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
CSÁKY: Sme šokovaní vraždou Basternáka
<< predchádzajúci článok
Jánošíkova socha z Úradu vlády v centrále Smeru

Zastrelili krajského poslanca za SMK Basternáka - diskusné fórum čitateľov