Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. novembra 2012

Žilina sa otvorila Číne, ponúka turizmus a hospodárstvoŽILINA 15. novembra (WEBNOVINY) – Žilinský kraj rozbieha spoluprácu s čínskou provinciou Zhejiang, kľúčovými oblasťami majú byť turizmus, vzdelávanie, hospodársky rozvoj a oblasť informačných technológií, kde sa črtajú ...Zdieľať
zilina ŽILINA 15. novembra (WEBNOVINY) – Žilinský kraj rozbieha spoluprácu s čínskou provinciou Zhejiang, kľúčovými oblasťami majú byť turizmus, vzdelávanie, hospodársky rozvoj a oblasť informačných technológií, kde sa črtajú viaceré možnosti pre obe strany.


„Budúca spolupráca sa primárne bude orientovať na hospodársky a regionálny rozvoj, vzdelávanie a cestovný ruch, keďže provincia Zhejiang je jedným z najrozvinutejších ekonomických a turistických regiónov Číny,“ uvádza žilinská krajská samospráva. Spoluprácu v oblasti vzdelávania a informačných technológií víta aj Žilinská univerzita a to najmä pre príbuznosť zamerania študijných odborov na univerzitách pôsobiacich v provincii Zhejiang.

Dohoda o medziregionálnej spolupráci má byť podľa kraja oficiálnym vyústením snahy oboch regiónov spolupracovať a podporovať všestranný rozvoj v záujme obyvateľov oboch regiónov. O možnej budúcej spolupráci zástupcovia regiónov prvýkrát hovorili už v roku 2008, keď delegácia provincie Zhejiang navštívila Žilinský samosprávny kraj.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chorvátsky súd chce expremiéra Sanadera uväzniť na 15 rokov
<< predchádzajúci článok
Zdravotníci si pripnú žlté stužky, držia s učiteľmi