15. októbra 2017

Žilina vyhrala v dohrávke 12. kola nad Nitrou 2:0

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/Erika Ďurčová
Žilina 15. októbra (TASR) - Dohrávku 12. kola začali vo vynikajúcom počasí lepšie Žilinčania, ktorí sa už v 2. min. dostali do dobrých situácií na skórovanie. Najskôr vystrelil z ľavej strany dobre Káčer, ale Hroššo pokus zlikvidoval, následná dobrá strela Škvarku k Hroššovi vďaka obrane hostí neprešla. Domáci mali viac z hry, Nitra však tradične dobre bránila, a tak sa do ďalšej väčšej príležitosti dostali šošoni až v 16. min., keď po centri Jánošíka hlavičkoval Králik iba tesne nad Hroššovu bránu.

V 22. min. prišla po rohu hostí rýchla kontra zo strany Žiliny, k lopte sa po prihrávke Jánošíka dostal Mráz a technickou strelou do ľavého rohu brány Nitry otvoril skóre. Žilinčania sa snažili kombinačne rozobrať hostí, ale do veľkých šancí sa nedostávali. V 39. min. mal dobrú šancu na ďalší gól Špalek, no z pravej strany napol iba bočnú sieť hostí. Hostia vstúpili do 2. polčasu aktívne, pred Volešákovou bránou sa dostali k niekoľkým strelám, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Naopak v 49. min. mohli domáci zvýšiť, keď Škvarka opečiatkoval bombou Hroššove brvno, k odrazenej lopte sa dostal Káčer, ale jeho pokus smeroval mimo. O tri minúty Kaša pálil z diaľky a Hroššo musel vytlačiť na roh, o ďalšie tri minúty sa po Diazovej prihrávke prezentoval opäť gólovkou Škvarka a brankár Nitranov znovu udržal svoj tím nad vodou. Druhý gól však pridali hráči majstra v 57. min., keď po Mazáňovom centri hlavičkoval do siete Králik. V 62. min. Jánošíkov center netrafil zblízka pred bránou ideálne Vallo a na opačnej strane sa o chvíľu predviedol dobrým zákrokom aj Volešák, keď po strele Balaja vyrazil loptu na roh. Po ňom síce hostia dostali vďaka Križanovi loptu do siete, ale Kóňa stál v ofsajde, zapojil sa do hry a gól tak neplatil. Hostia po druhom góle Žiliny nezložili zbrane, ale snažili sa o zníženie.

Do ďalšej dobrej príležitosti sa v 74. min. dostal Steinhübel, ale jeho strelu z voleja Volešák vyrazil do bezpečia. Päť minút pred koncom namieril dobre po centri Kuníka koníčkom Balaj, ale ani jeho šanca vďaka Volešákovi v bráne Žiliny neskončila. Ani krížny pokus Valentu v 90. min. sa gólom neskončil, a tak Žilinčania porazili Nitru 2:0 a preskočili ju o skóre v tabuľke.

MŠK Žilina – FC Nitra 2:0 (1:0)

22. Mráz, 57. Králik. Rozhodoval Marhefka, ŽK: 28. Kaša – 61. Steinhübel, 72. Niba, 86. Hroššo, 3927 divákov.