Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2024

Žilinka sa stretol so srbskou generálnou prokurátorou Dolovac. Diskutovali o organizovanom zločine, korupcii aj terorizmeAgenda právnej pomoci, extradičného konania, ale aj špecializácia prokurátorov na vybavovanie agendy justičnej spolupráce boli témami spoločného stretnutia generálneho prokurátoraZdieľať
448162370_892882442855813_2465631684274214754_n e1718103670984 676x470 11.6.2024 (SITA.sk) - Agenda právnej pomoci, extradičného konania, ale aj špecializácia prokurátorov na vybavovanie agendy justičnej spolupráce boli témami spoločného stretnutia generálneho prokurátora Maroša Žilinku a srbskej generálnej prokurátorky Zagorky Dolovac.

Memorandum o porozumení a spolupráci


Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová, návšteva šéfky srbskej prokuratúry v Bratislave, ktorá sa uskutočnila bv dňoch 10. až 11. júna, nadväzovala na podpis Memoranda o porozumení a spolupráci medzi najvyššími orgánmi prokuratúr SR a Srbska z 12. septembra 2023 v Belehrade.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Cieľ memoranda spočíval v posilnení a podpore spolupráce v boji proti trestnej činnosti a vo vzájomných konzultáciách na účely výmeny odborných znalostí v oblastiach organizovaného zločinu, korupcie, terorizmu, obchodovania s drogami, pašovania osôb, prania špinavých peňazí, počítačovej kriminalita, ako aj ďalších závažných zločinov.

S|polupráca s organizáciou Eurojust


„Stretnutie vnímam ako možnosť obojstranného potvrdenia dôležitosti vzťahov medzi slovenskou a srbskou prokuratúrou a vysokej úrovne našej spolupráce," povedal Žilinka. Zároveň doplnil, že v dnešnom globalizovanom svete kriminalita nepozná hranice, čo len zvýrazňuje nevyhnutnosť efektívnej justičnej spolupráce aj s krajinami, ktoré nie sú členmi Európskej únie. „Ide o náš spoločný záujem," dodal.

Žilinka si so srbskou partnerkou takisto vymenili skúsenosti týkajúce sa spolupráce s organizáciou Eurojust alebo medzištátnymi sieťami, ako je napríklad Európska justičná sieť.


Zdroj: SITA.sk - Žilinka sa stretol so srbskou generálnou prokurátorou Dolovac. Diskutovali o organizovanom zločine, korupcii aj terorizme © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BILLA spája sily s Nadáciou DEDO, v projekte CHLEBODARCA rozširujú pomoc pre ľudí v núdzi
<< predchádzajúci článok
Brusel v rámci projektov IPCEI podporí aj slovenskú mobilitu a transport