Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. novembra 2023

Žilinský samosprávny kraj je najlepším obstarávateľom spomedzi krajských samosprávŽilinský samosprávny kraj (ŽSK) získal ocenenie Zodpovedný verejný obstarávateľ za rok 2022 a v rebríčku portálu Transparex sa ...Zdieľať
2_z6f1162 scaled 1 676x450 4.11.2023 (SITA.sk) - Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) získal ocenenie Zodpovedný verejný obstarávateľ za rok 2022 a v rebríčku portálu Transparex sa spomedzi samosprávnych krajov umiestnil na prvom mieste. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.


Transparex ako špecializovaný informačný systém pre analýzu dát v oblasti verejného obstarávania zaradil ŽSK medzi 236 najlepších verejných obstarávateľov s hodnotením A+.

„Dosiahnutie nadpriemerného hodnotenia A+ je potvrdením toho, že máme kvalitne a dobre nastavené procesy verejného obstarávania. Ocenenie vnímam ako veľký záväzok aj voči obciam, mestám či inštitúciám, ktorým chceme byť dobrým príkladom," poznamenala na margo hodnotenia predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Ako doplnila hovorkyňa ŽSK, v roku 2022 ukončila krajská samospráva 139 verejných obstarávaní vo finančnom objeme 470 miliónov eur.

„Vlaňajšie úspory prevyšujú 51 miliónov eur, čo predstavuje rozdiel medzi predpokladanými hodnotami jednotlivých zákazok a vysúťaženými cenami," dodala Lacová.


Zdroj: SITA.sk - Žilinský samosprávny kraj je najlepším obstarávateľom spomedzi krajských samospráv © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi minuli na pokusy o destabilizáciu Moldavska vyše miliardy moldavských lei, chceli ovplyvniť volebné procesy
<< predchádzajúci článok
Slovenské národné múzeum patrí medzi najtransparentnejšie inštitúcie, získalo ocenenie Zodpovedný obstarávateľ