Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. februára 2011

ZJ. LYŽOVANIE: Raich pre zranenie kolena ukončil sezónuRakúske zjazdové lyžovanie získalo v stredajšej tímovej súťaži na svetovom šampionáte v nemeckom Garmisch-Partenirchene už piatu medailu, ale prišlo do ...Zdieľať
bez nazvu Benjamin Raich Foto: SITA/AP GARMISCH-PARTENKIRCHEN 16. februára (WEBNOVINY, AFP) - Rakúske zjazdové lyžovanie získalo v stredajšej tímovej súťaži na svetovom šampionáte v nemeckom Garmisch-Partenirchene už piatu medailu, ale prišlo do konca sezóny o jedného zo svojich miláčikov Benjamina Raicha. Dvojnásobný olympijský šampión a dvojnásobný majster sveta z rokov 2006 a 2005 si ešte počas svojej štvrťfinálovej jazdy proti Chorvátovi Natkovi Zrnčičovi-Dimovi nepríjemne narazil koleno. Už v cieľovom priestore sa objavil s bolestivou grimasou a neskoršie vyšetrenia na klinike v Innsbrucku ukázali, že 32-ročný Raich si roztrhol predný krížny väz v ľavom kolene, poškodil chrupavku a ešte si aj natrhol vonkajší meniskus.


"Ako som vykopol nohu pri jednej z bránok, zrazu som nepocítil v kolene žiadne napätie. Hneď som vedel, že to bude väčšie zranenie," cituje Raicha ORF. "Koleno je opuchnuté a nestabilné. Navyše je to pomerne ostrá bolesť," píše sa v lekárskej správe z Innsbrucku. Ešte v stredu by sa mal Raich podrobiť v innsbruckom sanatóriu Kettenbrücke operačnému zákroku, pri ktorom by mal byť Raichov predný krížny väz nahradený štepom z jeho vlastného šľachového transplantátu. Podľa prvých odhadov bude Raich mimo súťažných a tréningových svahov najbližších šesť mesiacov.

Raich je už piatym elitným rakúskym zjazdárom, ktorý sa zranil po Novom roku a musel predčasne ukončiť sezónu alebo aspoň sa rozlúčiť s účasťou na majstrovstvách sveta. Zostávajúcimi štyrmi sú Hans Grugger, Mario Scheiber, Georg Streitberger a Marcel Hirscher.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
F1: Organizátori sľubujú bezpečnú VC Bahrajnu
<< predchádzajúci článok
Bolland dostal náročnú úlohu - naštartovať Hossu