Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. augusta 2011

Zlato rekordne zdraželo, láme hranicu dvetisíc dolárovSpotová cena zlata v pondelok poskočila o viac ako 1 % a dostala sa na historické maximum. Dôvodom je záujem investorov o žltý kov ako bezpečné aktívum pre obavy z ďalšej recesie v USA a z dlhovej ...Zdieľať
zlato SINGAPUR 22. augusta (WEBNOVINY) - Spotová cena zlata v pondelok poskočila o viac ako 1 % a dostala sa na historické maximum. Dôvodom je záujem investorov o žltý kov ako bezpečné aktívum pre obavy z ďalšej recesie v USA a z dlhovej krízy v eurozóne. Spotová cena na ázijskom trhu vzrástla na 1888,9 USD za uncu. Na americkom trhu sa zvýšila o viac ako 2 % na nevídaných 1 895,3 USD za uncu. Pochmúrny ekonomický výhľad USA vyplývajúci zo série nepriaznivých makroekonomických údajov a obavy o fiškálne zdravie eurozóny od júla posunuli cenu zlata nahor o viac ako štvrtinu.

"Domnievame sa, že za veľmi krátky čas sa cena zlata dostane na úroveň 1 900 až 2 000 USD," povedal Tom Price, komoditný analytik UBS. Investori teraz čakajú na to, čo predstavitelia amerického Federálneho rezervného systému (Fed) budú hovoriť koncom tohto týždňa na stretnutí centrálnych bankárov v Jackson Hole v štáte Wyoming v USA. Bankári sa stretnú rok po tom, ako šéf Fed-u Ben Bernanke spustil druhé kolo kvantitatívneho uvoľňovania s cieľom oživiť ekonomiku. Ďalšie nákupy amerických vládnych dlhopisov by mohli znamenať perspektívu rastu inflácie a opäť podporiť cenu zlata.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smer-SD chce odškodniť vojnové siroty
<< predchádzajúci článok
Nowotny má obavy, aby zmeny v eurovale prišli včas